آنتونی رابینز و همه ی آنچه که باید درباره ی موفقیتش بدانید

آنتونی رابینز

در این مقاله نه تنها در رابطه با زندگینامه آنتونی رابینز و راه های رسیدن او به موفقیت، بلکه در خصوص آموزش ها و نگرش های او نیز توضیح خواهیم داد.

به طور کلی، با مطالعه ی این مقاله، هرآنچه که باید را در خصوص آنتونی رابینز خواهید دانست.

پس ذهن و فکر خود را آزاد کرده و به مطالعه ی یک مقاله ی کاربردی بنشینید.

آنتونی رابینز به عنوان مرد شماره یک موفقیت جهان و بهترین نویسنده و روانشناس شناخته شده است. او از قدرت کلام بسیار بالایی برخوردار است که گفته هایش بر جان و دل مخاطبانش می نشیند.


معرفی آنتونی رابینز

شاید اولین باری است که به مطالعه زندگی نامه آنتونی رابینز نشسته اید، به همین دلیل در ابتدا به معرفی او می پردازیم تا با هم گام به گام پیش رفته و او را به طور کامل معرفی کنیم.

آنتونی رابینز یکی از افراد خارق العاده در این دنیاست. از همان دسته افراد خارق العاده ای که زندگی خود را دگرگون کرده و همچنین باعث دگرگونی زندگی سایرین نیز می شوند.

در رابطه با آنتونی رابینز باید ساعت ها خواند و ساعت ها نوشت و از او به راحتی نگذشت؛ چرا که او و آموزش هایش رمز و رازی هستند که می تواند زندگی هرکسی را به سمت موفقیتی عظیم رهنمود کند.

آنتونی رابینز نیز مانند صدها انسان موفق و شناخته شده، از کودکی و گذشته ی موفقی برخوردار نبوده و در خانواده ای فقیر به دنیا آمده است.

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

این فقر تا ۲۳ سالگی همراه آنتونی رابینز بود؛ به طوری که او مجبور بود در خانه ای فقیرانه و محقر زندگی کند. بعد از گذر از ۲۰ سالگی، او علاوه بر فقر، دچار مشکل دیگری نیز شد! مشکل چاقی و اضافه وزن!

حال آنتونی رابینز، یک جوان فقیر چاق بود که اوضاع خوبی را سپری نمیکرد.


آنتونی رابینز درصدد تصمیمی بزرگ 

“ادامه زندگی به این نحو، راه درستی نیست”

این نتیجه ای بود که آنتونی رابینز فقیر و چاق به آن رسیده و حالا در پی تغییر زندگی بود.

آنتونی رابینز برای یافتن راه موفقیت تصمیم گرفت که کتاب های معروف موفقیت را بخواند. اما به گفته خودش، ضد و نقیض های زیادی را در این کتاب ها یافت و از انتخاب این راه پشیمان شد.

یافتن الگوی موفقیت

آنتونی رابینز تصمیم گرفت فردی موفق و معروف را الگوی خود قرار دهد. او، شخصی که از تناسب اندام برخوردار بود را الگوی خود قرار داد و عقاید و افکار و نحوه ی تغدیه زندگی او را تقلید کرد.

همین تقلید ساده، باعث کاهش ۱۵ کیلوگرم از وزن او شد.

آنتونی رابینز در خصوص این موضوع می گوید: “من در عرض دوماه بدون رژیم غذایی و تنها با شیوه های روانشناسی، از طریق کنترل فکر و ذهن تنوانستم ۱۵ کیلوگرم وزن کم کنم”.

مبارزه او با چاقی و موفقیتی که او در این راستا به دست آورده بود؛ باعث رسیدن به نتیجه ای شد که زندگی او را دگرگون کرد.

“ساختمان مغز و اعصاب افراد شبیه به هم است. پس اگر کسی در هرکجای دنیا، توانسته به موفقیتی بزرگ دست یابد، قطعا من نیز خواهم توانست”


آنتونی رابینز فقیر و چاق تبدیل به روانشناس ارتش امریکا شد

از آن پس آنتونی رابینز کتاب های روانشناسی بسیار زیادی را خواند و در انواع کلاس های روانشناسی شرکت نمود. پس از گذشت مدتی نه چندان دور، نظر افراد بسیار زیادی به او جلب گردید.

این توجه به اندازه ای بود که نظر ارتش آمریکا را نیز به خود جلب کرد.

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز همان پسرک چاق و فقیر، حال به فردی تبدیل شده بود که؛

ارتش آمریکا از او جهت تدریس روش های جدید روانشناسی برای نظامیان آمریکا دعوت کرده بود.

ارتش آمریکا این وظیفه را به آنتونی رابینز واگذار کرده بود:

یافتن نقایص آموزشی و کاهش زمان برنامه های آموزشی ارتش

نتیجه ای که توسط آنتونی رابینز محقق شد:

علاوه بر کاهش چشم گیر مدت زمان دوره ی آموزشی، درصد قبولی شرکت کنندگان ارتش از ۷۰ درصد به ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

ارتش آمریکا برای این خدمت شایسته، پاداش قابل توجهی را به آنتونی رابینز داد که تحول زندگی او، نقش برجسته ای داشت.


بنیاد رابینز تاسیس شد

آنتونی رابینز، پله های موفقیت را به سرعت نور پشت سر می گذاشت و این موفقیت ها برای او پاداش مادی و معنوی بسیاری را به همراه داشت.

زمان زیادی نگذشت که او به رویاها و آرزوهای دوران فقر و جوانی اش دست یافت و قصر زیبایی را خرید و زندگی شایسته ای را با همسر مورد علاقه خود آغاز نمود.

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز شرکتی تاسیس نمود که نام آن را “بنیاد رابینز” گذاشت.

بنیاد رابینز با چه هدفی را دنبال می کند؟

آنتونی رابینز در این مجموعه، به افراد کمک می کند که به موفقیت های فردی و حرفه ای برسند.

در بنیاد رابینز، سالانه بیش از ۱۰ هزار نفر آموزش دیده و راه موفقیت را می یابند.


آنتونی رابینز بر چه مداری در حرکت است

آنتونی رابینز بر این هدف و مدار در پیش است:

جهان باید جای بهتری برای زیستن شود. من می خواهم به افراد کمک کنم که سرنوشت زندگی را خودشان تعیین کرده و به دنبال اهداف بزرگ و ارزشمند باشند.

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

محتواهای آموزشی آنتونی رابینز در یک نگاه:

با وجود اینکه، آنتونی رابینز  مدرس موفقیت است، اما هیچگاه واژه ی موفقیت را تعریف نکرده است. او به افراد کمک می  کند که به موفقیت، آن طور که ذهن خودشان معنا دارد دست پیدا کنند.

آنتونی رابینز در این رابطه می گوید: “اکثر مردم از من می پرسند که موفقیت یعنی چه”؟

من در پاسخ به آن ها معنی مستقیم موفقیت را توضیح نمی دهم.

زیرا هنگامی که یک فرد به دنبال موفقیت می گردد، بدان معنی است که اکنون در شرایط زندگی فوق العاده ای نیست و بنا به شرایط موجود زندگی می کند.

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

بر این اساس می توان نتیجه گرفت که افراد در پی موفقیت، در واقع در پی زندگی رویایی هستند.

اما مسئله ای که در این میان واضح است، این است که؛ رویای افراد با یکدیگر فرق دارد، پس معنی موفقیت نیز  از دید هر فرد متفاوت است. 

روش من برای کمک به افراد در سیدن به موفقیت، این گونه است که؛ از افراد، کارآفرینان، شاغلان و… می پرسم که زندگی ایده آل را در چه چیزی می بینند و آن ها را در همان جهت رهنمود می کنم”.

در پیشرفت تشنه باشید

برای رسیدن به موفقیت و زندگی رویایی، به آنچه که به دست می آورید قانع نباشید. همواره تشنه ی قدرت و موفقیت باشید و در این مسیر پیش بروید.

همانطور که آنتونی رابینز می گوید: “من فکر می کنم تشنه بودن یعنی؛ هیچ پیشرفتی چشم شما را سیر نکند!

اگر نگاهی به افراد بزرگ و ثروتمند بیاندازید، می بینید که آن ها تشنه ی موفقیت بوده اند. تشنه بودن حتی از باهوش بودن نیز مهم تر است.

شما باید تشنه ی دانستن، تشنه ی دانش، تشنه ی رشد و تشنه ی رسیدن باشید. اغلب مردم، تشنه ی به دست آوردن پول هستند و بعد از به دست آوردن مقدار مشخصی از پول، استراحت می کنند.

شما برای تشنه بودن باید با انگیزه ی پیشرفت شخصی کار کنید. در صورت کار برای پیشرفت تجارت و پول، بعد از مدتی به آنچه که بدست آورده اید، راضی خواهید شد و دست از تلاش خواهید کشید”.


برای اینکه شاد باشید، پیشرفت کنید

آنتونی رابینز می گوید که برای به دست آوردن “شادی”، “پیشرفت” کن.

او مهمترین دلیل شاد بودن را در پیشرفت می بیند و می گوید: “رسیدن به هدف دلخواه تا مدتی به انسان، احساس خوشایندی می دهد که باعث شادی می شود”.

به این موضوع توجه داشته باشید که: موفقیت در زندگی فقط به شرایط موجود وابسته نیست، بلکه به شما و معنایی که به زندگی می دهید، بستگی دارد.


حال، کمی جزئی تر… 

این نوید رو بهتون داده بودیم که در این مقاله بسیار مفصل درباره ی آنتونی رابینز خواهیم پرداخت.

در این قسمت بر روی آموزش های آنتونی رابینز متمرکز می شویم و مطالبی را مرور می کنیم که امیدواریم برای شما خوانندگان عزیز مثمرثمر باشد.

آنتونی رابینز در یکی از برنامه های تلویزیونی به تحلیل این موضوع می پردازد:

چه چیزی ما را مجبور به پیشرفت می کند؟

تاکنون از خود پرسیده اید که چرا تصمیماتی که برای پیشرفت می گیرید، عملی نمی شوند؟

اگر شما با تمام وجود در پی تغییر و پیشرفت نباشید، هیچ چیزی تغییر نمی کند و در آخر، شما در عمل کردن به ساده ترین تصمیم هایتان درجا زده و مانده اید.

شما باید این موضوع را در زندگی خود نهادینه نمایید که باید در هر شرایطی “رشد” کنید.

راز شادمانی و خوشحالی واقعی “پیشرفت” است. رشد باعث رضایتمندی می شود و اگر ما بتوانیم اساس و پایه ی پیشرفت را در زندگی داشته باشیم، احساس زنده بودن خواهیم کرد.

پس شاید به همین دلیل است که در ابتدای هرسال به خود قول می دهیم که دوباره راه پیشرفت را از سر بگیریم و شروعی پر قدرت داشته باشیم.

پیشرفت را تحت کنترل خود درآورید

آنتونی رابینز بر  این عقیده است که: “لازم نیست برای تغییر کردن تلاش کنید. تغییرات جزو لاینفک طبیعت است و شما به خودی خود در حال تغییر هستید”.

شما باید برای پیشرفت تلاش کنید و آن را تحت کنترل خود درآورید. برای عملی شدن این مهم، باید یکبار به صورت دقیق زندگی خود را وارسی و بررسی کنید.

بسیاری افراد با وارسی و بررسی زندگی خود، با خود می گویند: “امیدوارم که این تغییر و پیشرفت را در زندگی ببینم” این جمله اشتباه محض است

شما باید زندگی خود را بررسی کرده و به خود بگویید که: “من باید این پیشرفت را تحت کنترل خود دربیاوریم”.

بسیاری از مردم در هر سال جدید، به یکدیگر میگویند که: “امیدوارم تصمیمی که امسال گرفته ام، به نتیجه برسد”.

اما در واقع آن ها تنها به مرور آرزوهایشان می پردازند و آن ها را فقط به زبان می آورند و نام آن را تصمیم گیری می گذارند، بدون آنکه بدانند معنی اصلی تصمیم گیری، چیست.

به راستی معنی واقعی تصمیم گیری چیست؟

آنتونی رابینز معنی تصمیم گیری را این گونه بیان  می کند:

“تصمیم گیری یعنی؛ برای خواسته وهدف خود باید بایستید و جهت رسیدن به آن محکم باشید.

شما برای رسیدن به هدف؛ باید تمام راه ها را ببندید و تنها بر خواسته و هدفتان متمرکز شوید”.

چگونه می توان در زندگی تغییرات موفق وپایدار داشت؟

حال که از دید و نظر آنتونی رابینز این مرد جهانی، متوجه ی معنای واقعی تصمیم گیری شدید زمان آن است که راه و روش های رسیدن به موفقیت را نیز بدانید. او در رابطه با تغییرات موفق، این موارد را متذکر می شود:
۱- دید درستی داشته باشید: شما باید بدانید که دقیقا، به دنبال چه چیزی هستید. دید مناسب و کارآمدی را برای رسیدن به هدفتان در نظر بگیرید، دیدی که به شما کمک کند و تعهدآور رسیدن به هدفتان باشد.

۲- تصمیم های بدون اشتیاق نگیرید: تفکری و تصمیمی که اشتیاقی به آن ندارید، منجر به تصمیمی نادرست خواهد شد. تا زمانی که میتوانید در زمین چمن با دوستانتان فوتبال بازی کنید، چرا اینکار را تنها در حیاط خانه انجام دهید؟ زمانی که می توانید تصمیم های سرشار از اشتیاق و دلیل بگیرید، چرا تصمیمی سرد و بی روح را انتخاب کنید؟

۳-دلیل محکم برای ادامه راه داشته باشید: برای اخذ یک تصمیم درست باید دلیل درست داشته باشید. اگر دلیل شما برای یک تصمیم بزرگ و واضح نباشد، شما از روی آن تصمیم به راحتی رد خواهید شد.


معرفی برخی از کتاب های آنتونی رابینز

کتاب پول:

این کتاب درباره‎ی پول نیست؛ درمورد ایجاد نوعی از زندگی‎‎ست که می خواهید داشته باشید و بخشی از آن تصمیم‎گیری در مورد نقشی‎ست که پول در زندگی شما خواهد داشت.

کتاب پول، اصلا یک کتاب معمولی مالی نیست؛ چون هوش و فلسفه‎ی حیاتی برای غنای زندگی تان در آن گنجانده شده است.

همه‎ی ما در زندگی مان پول داریم، نکته‎ی مهم این است که شما مسلط بر پول باشید، نه برعکس. در این صورت است که زندگی را به روش و معنای خاص خودتان تجربه خواهید کرد.

در این کتاب تونی رابینز از استعداد منحصر به فردش استفاده کرده تا سخت را آسان کند. الگوهای برترین سرمایه‎گذاران را در درس های کاربردی گنجانده تا هم آدم‎های بی‎تجربه و هم حرفه‎ای ها از آن استفاده کنند.

کتاب یادداشت های یک دوست:

آنتونی رابینز در مقدمه این کتاب نوشته است: «این کتاب را نوشتم تا بدانید که بالاخره کسی به فکر شماست. می خواهم بدانید که مهم نیست چقدر شرایط دشوار و مایوس کننده به نظر می رسد، شما واقعا می توانید همه چیز را تغییر دهید.

می توانید رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. چگونه؟ با نیرویی که از خواندن این واژه ها در درونتان ایجاد می شود. این قدرت درونی، می تواند هر لحظه، زندگی تان را تغییر دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را آزاد کنید».

۱۰ قانون موفقیت:

آنتونی رابینز در کتاب نوشته است: «برترین قانون‌های موفقیت از انگیزشی‌ترین مربی و مشاور رشد شخصی و شغلی تغییرات بر اساس اهداف ماندگارند و شما نمی‌دانید چه زمانی به هدف‌های خود میرسید ولی شما همیشه به استانداردهای خود می‌رسید.

انسان‌ها وقتی چیزی می‌خواهند ، وقتی قطعیت واقعی در خود حس می‌کنند و استانداردهایشان را بالا می‌برند و آن را یک باید اجباری می کنند، آنوقت راهش را پیدا می‌کنند.

قوی‌ترین اجبار در کل شخصیت انسانی ، این نیاز می‌باشد که ما به چیزی که خودمان را توصیف می‌کنیم برسیم. قویترین اجبار در شخصیت انسانی نیاز به سازگار ماندن با چیزی است که خود را توصیف می‌کنیم؛ چون اگر ندانید که چه کسی هستید ، عمل نخواهید کرد و وقتی شما در آن هویت قفل شدید مغز شما راهی پیدا می‌کند که شما را در آنجا نگه دارد.

گاهی باید ارزیابی مجدد کنید که واقعا چه چیزی باعث می‌شود که کاملااحساس رضایت کنید؟ موهبت شما چیست؟ آیا شما هنرمندید؟ آیا شما می‌توانید چیزی بسازید به عنوان یک مهارت یا محصول یا خدمت، که هیچکس نمی‌تواند آنرا تولید کند؟ بدست آوردن چیزها شما را خوش حال نمی‌کند، مهم نیست چه چیزی بدست می‌آورید ، می‌خواهد پول باشد یا موقعیت.

همه این چیزها می‌تواند در لحظه شما را هیجان زده کنند. حتی یک رابطه عاطفی هر چقدر فوق العاده ، ممکنه برای یک مدتی هیجان انگیز باشد. اما اگر به پیشرفت ادامه ندهید ، این رابطه هیجان انگیز باقی نخواهد ماند. پس راز شادی واقعی پیشرفت است».

2 پاسخ
 1. علی انصاری لاری
  علی انصاری لاری گفته:

  با عرض سلام خدمت شما و همکاران گرامی

  باید عرض کنم کتاب ۷ قدم تا رسیدن به پول آنتونی رابینز یکی از بدترین کتابهای این حوزه است و واقعا افسوس که این همه کاغذ صرف تولید این کتاب شده است اصولا آنتونی رابینزها در اقتصاد کشور آمریکا حرفهایی برای گفتن دارند یا در کشورهای اروپایی ، اما نسخه های بیانات این بزرگواران که اکثرا با تم انگیزشی و هیجان آمیز به ترویج یک آرمانشهر ایده آل به مردم صورت میگرید ، آرمان شهری که هرگز وجود ندارد و فقط با یک امید سطحی و متوهمان مردم را در خیال خوش نگه میدارد ، در کشورهایی مثل ما که زیرساختهای اقتصادی متفاوتی دارد و شرایط اقتصادی چالش زایی بخاطر بحران های سیاسی داریم کمترین اثر را دارد ،

  باز هم تاکید میکنم به عقیده من امثال تونی رابینز و برایان تریسی ها و کیوساکی ها و……نسخه های جهان بهشت گونه ایی هستند که فقط برای کشورهای جهان سومی مثل ما خریدار دارند چون ما دروغهای شیرین را به دیدن دردها و واقعیتهای تلخ ترجیح میدهیم.

  دنیا سخنرانان به نامی مثل مایکل پورتر و جیم کالینز و پیترسنکه و دنیل پینک دارد که مثل آنتونی رابینز برند نشده اند اما حرفهای حساب شده و کاملا علمی و کارآمد میزنند چه خوب است که از اینها بیشتر یاد کنیم و بیاموزیم تا محتواهای بازاری و صرفا جذاب

  با احترام این نظر و عقیده شخصی من بود و شاید با دیدگاه شما متفاوت باشد

  پاسخ
  • سیده سمیه حسینی
   سیده سمیه حسینی گفته:

   دوست گرامی ممنون از توجه و همراهی شما و ممنون از زمانی که برای مطالعه، رشد و پیشرفت خود می گذارید.
   دیدگاههای متفاوت و گاها مخالفی نسبت به هم وجود دارد که می توان آنها را پذیرفت یا نپذیرفت.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *