از روی موانع صادرات بپرید

اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش مقاله ای با عنوان «کشور خارج کجاست» را برای شما عزیزان منتشر کردیم.

استقبال از این مقاله بسیار بالا بود و نظر تعداد زیادی از شما عزیزان را به خود جلب نمود.

از همین رو بر آن شدیم که مقاله ای دیگر در خصوص همین موضوع یعنی “صادارت” نوشته و برای شما منتشر کنیم.

اگر مقاله «کشور خارج برای صادرات کجاست» را تاکنون نخواندید نگران نباشید، در این قسمت لینک این مقاله جالب را برای شما قرار می دهیم.

در این مقاله توضیح دادیم که در وضعیت اقتصادی و بازار امروز کشور ما، فقط متمرکز شدن بر بازار داخلی کافی نیست و باید بازار هدف را گسترش داده و مشتریان خود را افزایش دهیم.

با صادرات می توان درآمد دلاری برای کسب و کارمان ایجاد کرده و با کاهش ارزش پولمان مقابله کنیم.

همانطور که در «کشور خارج برای صادرات کجاست» مشاهده نمودید، علی درجزینی درباره یک مانع ذهنی صحبت کرد که باعث می شود صادرات را یک عمل دشوار و تاحدودی نشدنی در نظر بگیریم.

صادرات

در ادامه این موضوع که در سمینار «اقتصاد مخوف ۲» به آن پرداخته شد، علی درجزینی به تشرح موانعی پرداخت که باعث می شوند تفکر تصمیم به صادرات را از ما دور نماید.

با توجه به نکته هایی که علی درجزینی در این سمینار بیان کرد، می توانیم صادرات خود را آغاز کنیم.

این موانع صادرات کدامند؟

ترس از ریسک: معمولا ما ایرانی ها اهل ریسک کردن نیستیم! روحیه ما به گونه ای است که حاضریم در شرایط شاید نامناسب فعلی بمانیم اما ریسک را به جان نخریم!

این نوع تفکر در موضوع صادرات بسیار قابل روئیت است. زمانی که حرفی از صادرات محصولاتمان می شود، اولین فکری که به سر ما می زند این است: نکند پول مرا بخورند! اما به این موضوع فکر نمی کنیم که هر کسب و کاری و هر بیزینسی و هر فعالیتی ریسک دارد و ما باید آن ریسک را به صورت هوشمندانه حل نماییم. علی درجزینی برای شما با مثالی واقعی این موضوع را توضیح خواهد داد، همراه ما باشید.

ترس از دست دادن پول: برای صادرات، معمولا نه تنها ترس از ریسک بلکه ترس از دست دادن پولمان را نیز داریم! در این باره با این طرز تفکر مواجه می شویم: در مملکت خودم نمی توانم را پولم را بگیرم! وای به حال زمانی که محصول و پول و سرمایه ام از کشور خارج شود! راه حل این موضوع چیست؟ با ما همراه باشید تا علی درجزینی برای شما توضیح دهد.

صادرات پیچیده است: اغلب ما بر این فرضیم که صادرات اقدامی بسیار دشوار و پردردسر است. اما امروزه دیگر لازم نیست که صفر تا صد صادرات را خودمان بر عهده بگیریم و فقط کافیست که…

عجله نکنید، پاسخ این چالش ها را علی درجزینی بیان خواهد کرد.

فرض محدودیت: یکی از چالش هایی که برای بسیاری از ما وجود دارد، این فرض غلط است: شرکت و کسب و کار من برای صادرات کوچک است! اما باید دقت داشت که امروزه برای صادرات، بزرگ و کوچک بودن کسب و کار مهم نیست بلکه “تکنولوژی” است که اهمیت بالایی را به خود اختصاص داده است. 

مهم این است که یک شرکت کوچک یا بزرگ از تکنولوژی بالایی برخوردار باشد.

زبان ضعیف: شاید بزرگترین چالش ما برای ارتباط با سایر کشورها قوی نبودن زبان انگلیسی باشد و این ترس بزرگی است که مانع ارتباطات می شود. 

زمانی که بحث صادرات می شود با خود می گوییم: من که به زبان انگلیسی مسلط نیستم!

اما این موضوع نمی تواند مانع صادرات باشد زیرا…

پاسخ و راه حل های این چالش ها را از زبان علی درجزینی ببینید و بشنوید.

خب، جالب است که بدانید آموزش های ابرطلایی و علی درجزینی به طور صد در صد قابل اجراست.

در خصوص موضوع صادرات می توان فرهاد جهانگیری را مثال زد، که از کارگری دستگاه تزریق پلاستیک به مدیریت کسب و کار خودش رسید و اکنون محصولاتش را به بسیاری از کشورها صادر می کند، دوره بین المللی مدیران برتر او را به یکی از برترین مدیرها تبدیل کرده است.

می توانید روند موفقیت فرهاد جهانگیری را از زبان خودش بشنوید.

 

یک فرصت رایگان برای شما 

شما همراهان ابرطلایی می توانید به صورت رایگان با علی درجزینی یا کارشناسان ابرطلایی مصاحبه داشته باشید تا در صورت برخورداری از شرایط لازم، یکی از دانشجوهای دوره بین المللی و فوق پیشرفته ابرطلابی باشید و با کمک علی درجزینی و مدرسان خارجی این دوره، به کلاف ثروت و موفقیت خود دست یابید.

توجه داشته باشید که زمان این مصاحبه رایگان محدود و تعداد درخواست دهنده ها بسیار بالاست، پس هرچه زودتر فرم اطلاعات خود را تکمیل کرده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

درخواست مصاحبه حضوری

با توجه به استفبال زیاد شما عزیزان، در صورتی که تمایل به شرکت در دوره ی مدیران برتر ۷ را دارید، برای قرار گرفتن در الویت فرم زیر رو تکمیل کنید:

 گزارش از نیلوفر فلاح

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *