ترس از فروش را چگونه شکست بدهیم؟

ترس از فروش چیست؟ آیا شما هم با آن درگیر هستید؟

اینکه نمی خواهیم مستقیم فروختن رو تجربه کنیم، ترس از نتیجه فروش است.

خیلی از اوقات فقط به خاطر اینکه نه نشنویم ، جلوی خودمان رو می گیریم و کاری که باید رو انجام نمی دهیم.

هیچ آدم موفقی رو نمی توانید پیدا کنید که بدون اقدام کردن و بدون اقدام درست و به موقع ، موفق شده باشد. موفق شدن در هر کاری، نیاز به اقدام بدون ترس و به موقع دارد.

اگر نتوانید به موقع کاری رو که باید انجام بدهید، هیچ وقت به سمت موفقیت حرکت نمی کنید.

حالا این ترس می توانید ترس از کسادی بازار بر اثر کرونا باشد، ترس از اوضاع اقتصادی نابسامان یا ترس از رقیبان بزرگتر از خودتان باشد.

 

اقدام فوری قدم موثری برای غلبه بر ترس از فروش است.

بازاریابی درونگرا و ترس از فروش

خیلی از فروشنده های اینترنتی، خودشان رو راضی می کنند که “من مناسب بازاریابی درونگرا هستم و قرار نیست که با مشتری ارتباط مستقیم بگیرم.”

با ۱۰۰ درصد اطمینان می توان گفت که وقتی یه فروشگاه اینترنتی با مشتری های مختلف ارتباط اینترنتی (راه دور) داشته باشد، چه بخواهد چه نخواهد، حتما با مشتری‌هایش ارتباط تلفنی میگیرد، چون باید آن ها را پشتیبانی کند.

یکی از نمونه های کسب و کارهایی که به ظاهر فروش رودرو رو انجام نمی دهند، بامیلو است، که خیلی زودتر از آنچه که فکرش را می کردیم شکست خورد. بامیلو یه فروشگاه اینترنتی و به ظاهر بدون ارتباط مستقیم با مشتری ها بود و بزرگترین ایراد آن ها ارتباط ضعیفشان با مشتری بود.

ویژگی فروشنده موفق

در دنیای امروز یک فروشنده باید با مشتری‌هایش ارتباط حسی داشته باشد. یعنی ارتباطی بگیرد که احساس مشتری رو درک کند و بتواند علاوه بر منطق (که نیازهای مشتری است) احساس مشتری را هم ببیند.

همه فروشنده های باتجربه که فروش رو در رو با مشتری دارند، عقیده دارند که تا احساس مشتری رو درک نکنید نمی تواید فروش عالی را تجربه کنید.

 

برای فروش موفق باید احساس مشتری را درک کنید.

 

برای اینکه بتوانیم درک درستی از احساسات مشتری داشته باشیم، باید با اقدام عملی برای فروش مستقیم شروع کنیم. فروشی که در آن مشتری را از نزدیک ببینیم و صدایش رو خیلی واضح درک کنیم.

برای اینکه بتوانیم در روش های مختلف فروش تبدیل به یک فروشنده حرفه ای بشویم، حتما باید در اول راه، فروش مستقیم رو تجربه کنیم. بدیهیست که ترس از نه شنیدن همیشه با یک فروشنده همراه است، مخصوصا وقتی که هدف خوبی برای کسب درآمد تعیین کرده باشید.

اما دقیقا نقطه اشتباه در اولین فروش همین هدفگذاری اشتباه است. اگر هدف از اولین روزهای فروش کسب درآمد باشد کاملا راه را اشتباه می رویم. (مگر اینکه از نه شنیدن اصلا ترس نداشته باشید.)

 

اگر هدف اولیه تون کسب درآمد باشه ، ممکنه به خاطر نرسیدن به مبلغ مورد نظرتون ، اصلا هیچ وقت شروع به فروختن نکنید.

هدف اولیه از فروش

همیشه و برای همه کسانی که تازه شروع میکنند به یادگیری فروش (یا راه اندازی کسب و کار) باید هدف از فروختن، شکستن سد درونی باشد.

باید هدف از فروختن، درک احساسات انواع مشتری باشد.

باید هدف از فروختن، درک نیازهای مشتری و یکی کردن محصول با نیاز مشتری باشد.

کسب درآمد از کسب و کار، قله زندگی شماست.

 

 

اما اگر در بین راه فقط نگاه ما متمرکز به قله باشد، سنگ ریزهای زیر پا را  نمی‌ بینیم و دائما زمین میخوریم؛ و همینطور از مسیر کسب و کار که همان رفع نیازهای منطقی و احساسی مشتری است را درک نمی کنیم؛ و از مسیر کسب و کارمان که هر روز برایش وقت میذاریم، لذتی نمی بریم.

قله کسب و کار و ترس از فروش

ما باید به سمت قله حرکت کنیم و باید همزمان، حواسمان به مسیر باشد. هدف های اولیه، گذر کردن از سنگ ریزه‌های شروع راه است.

سنگ ریزه‌ های شروع راه همون درک نیاز مشتری و بررسی چندین و چند باره محصول و یکی کردن نیاز مشتری با محصول مان یا دیدن واکنش مشتری بعد از خرید کردن است. باید وقت هایی را که مناسب فروختن است پیدا کنیم. اینها و خیلی چیزهای زیادی است که باید در اول راه یاد بگیریم.

بخش بزرگی از یاد گرفتن در راه فروختن، از طریق تجربه به دست می آید. خواندن کتاب های فروش دید خوبی برای پا گذاشتن در مسیر فروختن به ما میدهد، ولی هیچ کس فقط با خواندن کتاب یا یاد گرفتن تئوری، فروشنده خوبی نمی شود. این موضوع مثل این می ماند که بخواهیم با خواندن خاطرات کوه نوردهای حرفه‌ای، یک شبه قله اورست رو فتح کنیم.

مطمئنا که با هدفگذاری درست در مسیر فروختن می توانید به ترس های پنهان تان برای وارد شدن به یک کسب و کار درآمدزا غلبه کنید؛ و خیلی زودتر از آنچه که فکرش رو بکنید، به درآمد عالی برسید.

به ترس هایتان غلبه کنید و دنیا رو فتح کنید، دنیا از آن همه ماست.


پیشنهاد می کنیم با مطالعه مقاله های زیر قدمی برای موفقیت و پیشرفت خود بردارید:

انواع ثروت

ثروتمند کیست؟

۵۰ جمله موفقیت و انگیزشی از زبان بزرگان

راز موفقیت چیست؟

عامل موفقیت در زندگی

راز موفقیت انسان های بزرگ

عامل موفقیت در زندگی

اهمیت مشتری یابی و مشتری مداری در کسب و کار

بازار و بازاریابی چیست؟


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *