ثروت چیست؟ ثروتمندان چه خصوصیاتی دارند؟ – قسمتی از کتاب نوبل فروش

من روی این موضوع تحقیق کردم که اصلا ثروتمند بودن یعنی چه؟ آیا ثروتمند بودن با پولدار بودن یکسان است؟

دیدم ثروتمند بودن با پولدار بودن فرق دارد و پولداری فقط یکی از اجزای ثروت است. ثروتمندی شما یعنی اینکه یک تعادلی در زندگی شما برقرار شود و وجوه مختلف زندگی تان در تعادل باشد. یعنی همان قدر رابطه تان با خودتان خوب باشد که پولدارید؛ همان قدری رابطه تان با خانواده تان خوب باشد که پول  دارید؛ همان قدر رابطه تان با اجتماعتان خوب باشد که پول دارید؛ همان قدری برای سلامتی تان ارزش قائل باشید که پولدار هستید و بالاخره همان قدر برای معنویت اهمیت قائل باشید که پول دارید.

این وجوه مختلف از زندگی باید در تعادل باشند. پس ثروتمند کسی است که در تمام قسمت های زندگی اش تعادل داشته باشد.

 

ثروتمند کسی است که تمام وجوه زندگی اش در تعادل هستند.

ثروتمند کسی است که تمام وجوه زندگی اش در تعادل هستند.

 

ثروتمندان آماده موفقیتند!

تمام ثروتمندان دارای چند رکن اساسی در کار خود هستند:

۱)     چشم اندازی روشن مثل روز دارند

تمام ثروتمندانی که من با آنها دیدار کردم، چشم انداز روشنی داشتند. آنها مثل روز می دانستند که به کدام جهت حرکت می کنند. مثل روز برایشان روشن بود که دوست دارند کسب و کارشان تا ده سال آینده به کجا برسد.

۲)  اعتقاد به شانس دارند و به شدت از آن استفاه میکنند

ثروتمندان برخلاف تصور خیلی از مردم اعتقاد به شانس دارند. اما یک تفاوت خیلی مهم بین مردم عادی و ثروتمندان این است که ثروتمندان به دنبال موقعیت های استفاده از شانس ، خودشان را آماده میکنند تا اگر روزی شانس به سراغشان آمد ، بتوانند از شانس نهایت استفاده را ببرند.

خیلی از اوقات مردم عادی هم شانس های عالی در زندگی نصیبشان می شود ولی چون ذهن و رفتار آماده ای ندارند ، نمیتوانند از شانس شان استفاده کنند.

علی درجزینی در وبینار #کاسب_خوش_شانس درباره شانس های موجود در زندگی شغلی میگوید و آموزش میدهد که چطور میتوانید از شانس‌های خودتان استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر و شرکت در وبینار کاسب خوش شانس اینجا را کلیک کنید.

۳)     در هدف خود ثابت قدم هستند

رکن دوم ثابت قدمی در هدف بود. در واقع هدفشان آن ها را می سوزاند. آن ثروتمندان نسبت به هدفشان شوق داشتند، هیجان داشتند، انگیزه داشتند. پس اول چشم اندازی روشن داشتند، دوم هدفشان آن ها را می سوزاند، ذوب می کرد. آن ها با تمام وجود می خواستند به هدف برسند.

۴)     کم بلدند؛ ولی زیاد اجرا می کنند

ثروتمندان کم بلد هستند اما زیاد عمل می کنند. پس ارزش آدم ها در مسیر ثروتمند شدن به اندازه دانسته هایشان نیست؛ به حجم کتاب هایی که خوانده اند نیست؛ بلکه به اندازه ای است که عمل می کنند و آموزش ها را پیاده می کنند.

۵)     باورشان بر مبنای شدن است

و چهارمین رکن آن است که باورشان با دیگران یکسان نیست. مخصوصا در مورد ثروت، با دیگران تفاوت بسیاری در نگرش شان وجود دارد.

به جای اینکه فقط دلشان چیزی را بخواهد، تلاش می کنند آن را بسازند. و در مسیر ساختن به جای اینکه بر موانع و «نشدن» تمرکز کنند؛ بر «شدن» تمرکز می کنند.

 

اگر تمایل دارید مطالب کوتاه و نغز راجع به ثروت و  ثروت آفرینی بخوانید، به اینستاگرام ما سر بزنید.

برای سفارش کتاب نوبل فروش به این لینک مراجعه کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *