دارن هاردی علی درجزینی ابرطلایی

دارن هاردی – نامی آشنا برای ارتقاء زندگی شخصی و شغلی

دارن هاردی Darren Hardy برای اکثر افرادی که به دنبال رشد و ارتقاء در زندگی شخصی و حرفه ای خود هستند، نام آشنایی است. احتمالا شما هم او را با کتاب بسیار معروفش، یعنی «اثر مرکب» بشناسید.

داستان زندگی و موفقیت دارن هاردی بسیار قابل لمس و درک است. او نه والدین ثروتمندی داشته و نه در بخت آزمایی برنده شده است. دارن بسیار سخاوتمندانه و دلسوزانه، تمام رازهای موفقیت و قدم های لازم را در کتاب ها، سمینارها و دوره های آموزشی که برگذار می کند، شرح می دهد.

در این مقاله هر اطلاعاتی که در مورد دارن هاردی، زندگی، حرفه و آموزه هایش لازم دارید را در اختیارتان قرار می دهیم.

بیوگرافی دارن هاردی

دارن هاردی متولد ۲۶ فوریه سال ۱۹۷۱ در فلوریدا آمریکاست.

آن طور که دارن در وبسایت خودش نوشته است، پدر و مادرش زمانی که ۱۸ ماه داشته از هم جدا شده اند. پس از جدایی والدین، او به پدرش سپرده می شود چون مادرش او را نمی خواسته است. (این موضوع تلخی است. نه؟ خیلی از افراد در شرایط مشابه، ممکن است پس زده شدن از طرف مادر را بهانه ای برای کاهلی و شکست مداوم در طول زندگی قرار بدهند.)

دارن هاردی در فصل های ابتدایی یکی از آثارش، پدرش را یک مربی ورزشی توصیف می کند که برای تربیت او سختگیری زیادی نداشته است. دارن توضیح می دهد که پدرش به او فلسفه و دیدگاه خاصی را جا انداخت و در عوض قوانین زیادی در نظر نگرفت. دارن هم با وجود آزادی عملی که داشت هرگز سراغ خلاف، مواد مخدر و رفتارهای پرخطر دیگر نرفت.

دارن هاردی می گوید: «وقتی پیش پدرم گلایه می کردم که زندگی منصفانه نیست یا من به اندازه کافی خوب نیستم، او می گفت شرایط اهمیتی ندارد. اگر دیگران باهوش‌تر، بااستعدادتر، یا باتجربه‌تر هستند تو هنوز هم فرصت پیروز شدن داری. بیشتر درس بخوان، سخت‌تر کار کن و به خودت بیشتر از بقیه فشار بیاور. سعی کن بین آدم های معمولی یک استثناء باشی!»

دارن هاردی علی درجزینی ابرطلایی

موفقیت دارن هاردی چگونه شکل گرفت؟

او پس از خواندن زندگینامه افراد موفق معاصر، مصاحبه با آنها و آشنایی با آموزه هایشان متوجه این واقعیت شد: هر شخصی می تواند به موفقیت های بزرگ و دستاوردهای عالی برسد! به شرطی که خودش انتخاب کند استثناء باشد!

دارن هاردی اولین شغل خود را در ۱۸ سالگی شروع کرد. او چندین دستگاه تصفیه آب از شرکت تولیدکننده خرید و سعی کرد آنها را بین همسایه ها بفروشد. متاسفانه موفقیت چندانی به دست نیاورد! تا وقتی که مادربزرگ و پدربزرگش پا پیش گذاشته و اولین مشتری او شدند. البته تجربه فروش و نصب دستگاه‌ها با کمی مشکل همراه بود! چون دارن یک قطعه را اشتباه می بست و همین باعث شد آب کل آشپزخانه مشتری ها را بگیرد!

دارن هاردی بدون خجالت از این تجربه صحبت می کند. چون می داند مسیر هدف، همیشه هموار و سرشار از اتفاقات رضایت‌بخش نیست. او می خواهد بگوید خودش هم با شکست شروع کرده است! او تاکید دارد که خودش هم یک انسان معمولی مثل بقیه است، فقط با یک تفاوت : خودش انتخاب کرد که استثناء باشد.

روند موفقیت های دارن هاردی

سلسه موفقیت های دارن هاردی بسیار درخشان است. او از همان سن هجده سالگی دست به کارآفرینی زد و امروز هم ناشر مجله معروف SUCCESS، نویسنده آثار پرفروش و از سخنرانان انگیزشی پرطرفدار در سطح جهانی است. هاردی هر سال فقط از سخنرانی هایش مبلغی حدود ۵/۱ میلیون دلار درآمد خالص دارد.

تحصیلات دارن هاردی در حد پایان دبیرستان است. در حقیقت او وارد دانشگاه شد، اما فقط یک ترم را پشت سر گذاشت. او درباره خودش می گوید: «من تحصیلات تخصصی بالایی ندارم؛ در خانواده درستی متولد نشدم، حتی ارتباطات مفید و موثری هم نداشتم. اما حالا به افراد زیادی آموزش می دهم چطور راه موفقیت را بشناسند و آن را طی کنند. می خواهم بگویم هیچ کسی برای پیروز شدن، نیاز به شرایط خاص و عالی ندارد!»

هاردی به عنوان یک سخنران انگیزشی موفق

عمده موفقیت و شهرت دارن هاردی به دلیل سخنرانی های اوست.

هاردی با ممارست و تلاش فراوان روی مهارت های ارتباطی و اجرایی خود کار کرده است.

اگر یکی از سخنرانی های هاردی را در فضای مجازی تماشا کنید، متوجه می شوید که او در مقابل مخاطبین خود فردی پرانرژی، هشیار و اغلب شوخ است که به خوبی از اصول و سرنخ های زبان بدن استفاده می کند.

او می گوید: «از نظر من اصلی ترین مهارت برای هر کارآفرین، صاحب کسب و کار، سخنران انگیزشی و رهبران حیطه موفقیت این است که بتوانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنند. برای من تفاوتی ندارد شما چه کاره هستید یا چه توانایی های دیگری دارید. اگر می خواهید فردی تاثیرگذار و پیشرو باشید، باید بتوانید جلوی مخاطبین (کارکنان شرکت، هیئت رئیسه، دانشجوها و…) به خوبی حرف بزنید و توجه آنها را جلب کنید.»

در حقیقت او طی ۲۶ سال گذشته، تمرکز خود را روی پرورش مهارت های مربوط به ارتباط با دیگران و اجرای سخنرانی ها کرده است.

او با توجه به تجربه هایش می گوید: « مثلا من در سال های اولیه سعی می کردم با مخاطبین شوخی نکنم، داستان های شخصی تعریف نکنم و خیلی شسته و رفته باشم. چون تصور می کردم موضوع موفقیت بسیار جدی است و جای داستان و شوخی در آن نیست! در حالی که خلاف این امر حقیقت دارد! مردم اهمیتی نمی دهند شما چقدر موفق یا ثروتمند هستید، مگر اینکه داستان شما را بشنوند و بدانند شما هم طعم شکست را چشیده اید.»

معرفی آثار دارن هاردی

دارن هاردی نویسنده آثار مطرح و پرفروشی است که اغلب آنها به فارسی هم ترجمه و چاپ شده اند.

در اینجا شما را با معروف ترین آثار او که به زبان فارسی قابل تهیه هستند آشنا می کنیم.

اثر مرکب

بدون تردید کتاب «اثر مرکب» معروف ترین اثر دارن هاردی است.

در این کتاب یاد می گیریم تصمیمات کوچک و تغییرات روزمره، چرا و چگونه روی نتایج کلی و بزرگ زندگی ما اثر می گذارند. در مقدمه اثر مرکب می خوانیم: «این کتاب، اثری قدرتمند و علمی است که بر اساس تجربه ‌های اثبات شده و مفید نگاشته شده است؛ و به شما آموزش می‌دهد که چگونه از استعدادهایتان استفاده کنید تا از فرصت ‌هایی که شما را احاطه کرده‌اند بیشترین بهره را بگیرید. اثر مرکب گنجینه ‌ای از ایده‌ها برای رسیدن به موفقیتی است که تا کنون فکر نمی کردید امکان‌پذیر باشد.»

دارن هاردی علی درجزینی ابرطلایی

ترن هوایی کارآفرینی

کارآفرینی هرگز یک جاده هموار و راحت نیست! در این مسیر به قدری اتفاقات ریز و درشت رخ می دهد که تجربه آن شباهت بسیاری به سوار شدن به ترن هوایی دارد! کارآفرینی سرشار از موقعیت های بحرانی، هیجان انگیز، دشوار یا لذت‌بخش است.

این کتاب که به نوعی شرح حال خود دارن هاردی در مسیر کارآفرینی است، یکی از بهترین کتاب هایی است که می توانید در این زمینه بخوانید.

دیوانگان ثروت ساز

محتوای این کتاب درست به انداز اسم آن جذاب و میخکوب‌کننده است.

کتاب دیوانگان ثروت‌ ساز در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد. کتاب به سرعت به زبان ‌های مختلف ترجمه شد و مورد پسند افراد برجسته‌ای از جمله «دونالد ترامپ»، «رابرت کیوساکی»، «برایان تریسی»، «آنتونی رابینز»، «جک کنفیلد»، «دیوید باخ» و «بارباراکورکوران» قرار گرفت.

پس خواندن این کتاب را هم در فهرست «بایدها» قرار بدهید!

استثنا باشید!

این کتاب در پی آن است که روش‌های عملی و استراتژی‌ هایی را به شما بیاموزد که شما را قدم به قدم جلو می ‌برد و به نتیجه می ‌رساند. دارن هاردی در این کتاب پاسخ سوال هایی را می دهد که دیگران شاید کمتر به آن پرداخته اند. او قبول دارد که دنیا همیشه پر از اتفاقات ناخوشایند، شکست، فقر بیماری و… است؛ و خیلی ار افراد نتوانسته اند با آموزه های انگیزشی به موفقیت برسند… پس در این کتاب توضیح می دهد که گره و اشکال کار در کجاست.

پادکست های دارن هاردی

غیر از کتاب های چاپی و صوتی دارن هاردی که به زبان فارسی قابل خریداری هستند؛ پادکست های مختلفی هم از او در دسترس است.

شنیدن این پادکست ها درست به اندازه خواندن کتاب های او تاثیرگذار و مفید است. پیشنهاد ما این است که حتما آنها را گوش بدهید.

چند جمله زیبا و اثرگذار از دارن هاردی

  • فیل ها هیچ موقع ما را گاز نمی گیرند! این پشه ها هستند که ما را نیش می زنند! پس به این واقعیت برسیم که چیزهای بسیار کوچک ممکن است تمام زندگی، حرفه و آبروی ما را از بین ببرند.
  • روز خود را با یک «چرا» آغاز کنید و سپس دنبال «چطور» بروید.
  • مهم نیست چه چیزی یاد گرفته یا حتی تجربه کرده اید؛ مهم این است که با آنچه یاد گرفته اید چطور عمل می کنید!
  • هر چیزی که «توجه» شما را به خودش جلب کند، «زندگیتان» را کنترل خواهد کرد.
  • آرزو نکن اوضاع ساده تر باشد! آرزو کن که خودت قوی تر باشی!
  • هدف نباید «ثروتمند شدن» باشد، بلکه باید «ثروتمند زندگی کردن» باشد.
  • خلاصه بگویم: شما هستید که تصمیم می گیرید و انتخاب می کنید؛ اما سپس آن تصمیم ها و انتخاب ها هستند که زندگی شما را می سازند!
  • با کسانی وقت بگذرانید که با آنها آینده مشترکی دارید، نه گذشته مشترک!

 

شما چه نظری درباره دارن هاردی دارید؟

آیا تا امروز هیچ کتابی از او خوانده اید؟ سمینارهایش را تماشا کرده اید؟ چه خصوصیتی در او برای شما جذاب است؟ آیا آموزه های او را عملی و منطبق بر زندگی واقعی می دانید؟

نظرتان را با ما در میان بگذارید.

 

موفقیت به سبک دارن هاردی و بسیاری از بزرگان موفق

در کارگاه شرپای ثروت علی درجزینی با توجه به مطالعات فراوان و تجربیاتی از مسیر شکست و موفقیت خود داشته ، راهکارهای بومی سازی شده بسیار عالی را برای شما مخاطبان عزیز به اشتراک گذاشته است.

روی عکس کلیک یا لمس کنید

شرپای ثروت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *