احمد حلت

احمد حلت ، مدیر مسئول مجله موفقیت ، امید دهنده موفقیت در دل ایرانی ها

احمد حلت

شک ندارم اسم احمد حلت برای شما هم آشناست. نام او در ذهن ما با مجله موفقیت گره خورده است. حتی اگر در سمینارهای او شرکت نکرده باشید یا کتاب هایش را نخوانده باشید، به احتمال زیاد مجله موفقیت را چند باری ورق زده و مطالب آن را خوانده اید.

در این مقاله می خواهیم به صورت اجمالی در مورد بیوگرافی احمد حلت و برخی از فعالیت های او توضیح بدهیم.

بیوگرافی احمد حلت

احمد حلت بهمن سال ۱۳۴۱ در تهران متولد شده است. به صورت دقیق تر، در منطقه میدان ثریا (نامجو فعلی) پا به جهان گذاشت. او هفتمین فرزند از هشت فرزند خانواده بود. پدر و مادر او تاکید زیادی روی کسب علم و دانش داشتند. حلت به یاد می آورد که اگر آنها در درس کوتاهی می کردند، ممکن بود از بعضی تفریح ها و سرگرمی ها محروم شوند.

با این اوصاف، میل به پیشرفت و پیشروی در وجود دکتر حلت از همان کودکی پرورش یافت.

تحصیلات و فعالیت های احمد حلت

احمد حلت دبیرستان را در رشته ریاضی و فیزیک به پایان رساند. پس از آن رشته روانشناسی بالینی را در دانشگاه تربیت معلم ادامه داد. بعد از آن در دانشگاه علامه طباطبایی، رشته علوم ارتباطات با گرایش روزنامه نگاری را برگزید و با درجه عالی مدرک خود را دریافت کرد.

او در سال ۱۳۶۸ – زمانی که ۲۷ ساله بود –  برای اولین بار و به صورت رسمی به آموزش تکنیک ‌های موفقیت در کنار آموزش تندخوانی پرداخت.

دکتر حلت در سال ۱۳۷۷ به انتشار مجله موفقیت پرداخت.

استاد حلت طرح جهانی دهکده موفقیت را در فروردین ماه ۱۳۸۰ به ایرانیان ارائه داد. او معتقد است روزی دهکده جهانی موفقیت به بزرگترین مرکز تحقیقاتی جهان تبدیل خواهد شد و البته این حق مسلم هموطنان است.

مجله موفقیت

مجله موفقیت چطور پا گرفت؟

دکتر احمد حلت درباره چگونگی راه اندازی و چاپ مجله موفقیت می گوید: «فکر انتشار مجله در سال ۱۳۷۴ به ذهنم رسید. البته دو، سه سال طول کشید تا توانستم مجوز آن را بگیرم. چند ماه قبل از آن در دانشگاه حصارک کرج برای دانشجویان تربیت معلم تدریس می کردم. همان جا اعلام کردم می خواهم به زودی مجله ای با عنوان موفقیت منتشر کنم. به دانشجویان گفتم هر کسی که می خواهد می تواند از همان روز مشترک مجله شود.

جالب است که از بین پانصد نفری که در آن سخنرانی حضور داشتند، سیصد نفر حق اشتراک را پرداخت کردند. یعنی هر کدام چهار هزار تومان برای مجله ای دادند که هنوز منتشر نشده بود. در حقیقت، هزینه انتشار شماره اول مجله را همین گروه دادند.»

احمد حلت چه فعالیت های دیگری دارد؟

دکتر حلت تا کنون سخنرانی ها و سمینارهای متعددی در ایران و چندین کشور دیگر برگذار کرده است.

او فقط تا سال ۱۳۸۸ بیش از ۲۰۰ برنامه در شبکه جهانی جام جم ارائه نمود و در این برنامه‌ ها به ایرانیان ساکن کشورهای مختلف جهان رازهای کسب موفقیت و شادابی در زندگی را آموزش داد.

استاد حلت محبوبیت چشمگیری در این برنامه‌ ها پیدا کرد؛ تا جایی که به عنوان کارشناس منتخب شبکه جهانی جام جم انتخاب شد.

او همچنین چندین کتاب در راستای ترویج آموزه های مثبت و شادی آفرین، تدوین و چاپ کرده است.

برخی دیگر از افتخارات و عملکردهای دکتر احمد حلت

 • ۱۳۸۸ – اعطای عنوان برند برتر مطبوعاتی به مجله موفقیت
 • ۱۳۸۸ – سفیر ویژه – بنیاد خیریه مهرآفرین
 • ۱۳۸۹ – ریاست بنیاد سخنرانان حرفه ‌ای ایران
 • ۱۳۸۹ – اعطای عنوان برند محبوب مطبوعاتی به مجله موفقیت
 • ۱۳۸۹-۱۳۸۸ – ارائه برنامه برای زندانیان زندان اوین
 • ۱۳۹۰ – ارائه برنامه برای دانشجویان فارغ ‌التحصیل دانشکده نیروی انتظامی
 • ۱۳۹۰ – ارائه برنامه برای فرماندهان نیروی انتظامی تهران بزرگ
 • ۱۳۹۰ – شرکت در جلسات اتاق فکر راهور (راهنمایی رانندگی کل کشور)

نقل قول هایی از احمد حلت

 • شما هر روز می توانید بی تفاوت باشید و سرنوشتتان را به دست باد بسپارید یا زندگی خود را نیرومندانه در جهت رویاهایتان پیش ببرید. این یک نمایش موقتی نیست، بلکه زندگی شماست.

 • اگر می‌خواهید کاری انجام دهید و ایمان دارید که فکرتان درست است پس معطل نکنید و هرچه زودتر اقدام کنید. هرگز به این مسئله نیندیشید که اگر شکست بخورم دیگران چه خواهند گفت؛ چون بعضی از انسان‌ها نمی‌دانند که هر شکستی بذری در دل خود دارد که از رویش آن موفقیت حاصل می‌شود.

 • سعی کنیم حرف و عمل ما یکی باشد تا دیگران ما را محترم بشمارند. هنگامی که برای انجام کاری تعهد می دهیم، باید تلاش کنیم که آن‌ را به مرحله عمل برسانیم. انسان‌ها باید در روابط خود و گفته‌هایشان صادق و صریح باشند و از هر نوع ابهامی اجتناب ورزند.

 • همیشه برای مقابله با شکست راهکارهایی را پیش‌بینی کنید.در ذهن من همیشه راهی برای رسیدن به اهدافم وجود دارد. برای مثال اگر روزی مجله موفقیت تعطیل شود، می ‌توانم بروم در پارکی بایستم و ده نفر را شاد کنم. منظور من حرکت است و مهم این است که هیچ جریانی شما را متوقف نکند. سعی کنید همیشه بعد از هر برنامه ‌ای یک قدم دیگر داشته باشید.

 • توصیه من این است که از آرمان‌های‌ خود برای افرادی که نمی‌شناسید صحبت نکنید؛ چرا که ممکن است موج منفی به شما بدهند و اراده شما را برای شروع کار سست کنند.

 

دکتر احمد حلت

 تجربه شما از آموزش های احمد حلت

شک ندارم که شما هم تا امروز در یکی از کنفرانس های احمد حلت شرکت کرده اید، یا لااقل مجله موفقیت را خوانده اید.

کدام توصیه و آموزش استاد حلت برای زندگی شما موثرتر بوده است؟ آیا آموزه های او را قابل اجرا برای همه مردم می دانید؟ اگر می توانستید سوالی از شخص او بپرسید، آن سوال چه بود؟

در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید!


برای حضور رایگان در سمینار فروش المبارک روی عکس کلیک یا لمس کنید

فروش المبارک فروش در رکود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.