Login

Register

Login

Register

سرمایه گذاری روی طلا و سکه همیشه سودآوره؟

دلت می‌خواد برای سرمایه‌گذاری طلا بخری؟

اگه کارمند هستی و درآمد ثابتی داری ممکنه بخوای یه بخش از درآمدت رو سرمایه‌گذاری کنی. برای سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز روش‌های متنوعی وجود داره که خرید سکه و طلا یکی از متداول‌ترین راه‌هاست. خصوصا برای کسانی که سرمایه کمتری دارن و فعلا امکان خرید ملک، ماشین و… رو ندارن.

خرید طلا و سکه یه ویژگی خیلی خوب داره و اون هم خاصیت نقد شوندگی سریع و نداشتن محدودیت‌های سایر روش‌های سرمایه‌گذاریه؛ به همین دلیل یکی از روش‌های معمول و پرطرفدار سرمایه‌گذاری بین اقشار مختلف جامعه است. همچنین به نظر می‌رسه بازار سکه و طلا نسبت به بازار ارز برای سرمایه‌گذاری امن‌تره. چون قیمتش جهانیه و خیلی تحت تأثیر عوامل سیاسی قرار نمی‌گیره.

سرمایه گذاری روی طلا بهتره یا سکه؟

اگر قصد تو فقط سرمایه‌گذاریه، اصلا سمت طلاهای زینتی نرو. این طلاها هزینه قابل توجهی مزد ساخت دارن. پس گزینه جایگزین طلای آب‌شده است که باید از جای کاملا مطمئن خریداری کنی.

با این حال برای پاسخ به این سؤال که سرمایه گذاری روی طلا بهتره یا سکه، باید به مطالعه رفتار هر کدوم از اونها در بازه‌های زمانی یکسان بپردازیم. برای این موضوع باید به منابع معتبر و وبسایت های موثق مراجعه کنیم.

حتما میدونی که قیمت سکه در سال‌های اخیر روند صعودی داشته. یک‌بار در سال ۹۱ و یک‌بار هم در سال ۹۷ پرش غیرقابل منتظره‌ای داشت. همین موضوع باعث رونق بازار تقاضای سکه و در کنار آن افزایش دوباره قیمت‌ها شد.

توجه داشته باش که قیمت طلا با توجه به بازار جهانی تعیین می‌شه، اما این روند برای سکه کمی متفاوت‌تره و عوامل دیگه‌ای هم روی اون تأثیرگذاره.

 


ابرطلایی علی درجزینی کاسب خوش شانس

هدیه ابرطلایی !!

به خاطر کمک به کاروکسب‌های ایرانی

در این شرایط سخت اقتصادی،

تصمیم داریم بسته کامل کاسب خوش شانس را فقط با ۱۷ هزار تومان تقدیم شما عزیزان کنیم.

برای دریافت آموزش کاسب خوش شانس، روی تصویر کلیک کنید.


چه نتیجه‌ای می‌تونیم بگیریم؟

 طبق تحقیقات انجام شده ، در دو سال اخیر میزان سوددهی در سرمایه‌گذاری بر سکه حدود ۴۰ درصد بوده اما قیمت جهانی هر انس طلا تنها ۷ درصد افزایش داشته.

 این موضوع نشون میده بازار سکه نسبت به طلا بیشتر دچار نوسان می‌شه چون عوامل داخلی روی اون اثر می‌ذارن.

توصیه نهایی علی درجزینی چیه؟

اما توصیه نهایی من اینه که خودت باید بین فرصت های مختلف سرمایه گذاری تصمیم بگیری.

اینکه فقط با خوندن یه تحلیل بشه تصمیم گرفت ، کار پر خطریه.

شاید از دید تو ، با وضعیت زندگی و کاری که داری و با میزان سرمایه‌ات ، بهترین کار همین الان خرید سکه باشه. شایدهم نباشه!!!

پیشنهاد میکنم با دیدن آموزش کاسب خوش شانس ، یادبگیری که چطور و چه موقعی پولت رو در کدوم حوزه بازار ، سرمایه گذاری کنی. چون هیچ کس بهتر از خودت نمیتونه شرایطتت رو بررسی کنه.

بهترین کسی که میتونه بهت در تصمیم گیری کمک کنه ، تحلیل خودته. پس یاد بگیر که با رصد بازار ، خودت تحلیل درستی از کاری که میخوای انجام بدی به دست بیاری.

علی درجزینی

مهندس افزایش درآمد و سرمایه گذاری

دوستدار موفقیت همه کاروکسب های ایرانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *