طوفان ذهنی شما طوفان به پا خواهد کرد

طوفان ذهنی چیست؟

آیا تاکنون کلمه طوفان ذهنی را شنیدید؟

همین حالا به این واژه فکر کنید، چه چیزهایی به ذهنتان می رسد؟

حتما خیلی از شما فکر می کنید طوفان ذهنی یعنی سیل عظیمی از فکر و خیال های آزاردهنده!

اما این تفکر شما کاملا اشتباه است و باید با معنای واقعی طوفان ذهنی آشنا شوید؛ ما در این مقاله با ارائه مفهوم واقعی این کلمه موثر در موفقیت، خدمت شما هستیم.

برای اینکه با طوفان ذهنی و تاثیرات آن بیشتر و بهتر آشنا شوید، گریزی می زنیم بر کتاب “نوبل فروش” نوشته ای از علی درجزینی.

علی درجزینی با قلمی روان در کتاب نوبل فروش در رابطه با طوفان ذهنی به این شکل توضیح داده است: “آیا شما با طوفا ذهنی آشنا هستید؟ وقتی طوفان می آید همه چیز را ویران می کندو همه چیز را با خودش می برد و درهم می پیچاند. برایش فرقی هم ندارد چیزی که می چرخاند سقف یک ماشین لوکس است یا یک بچه یا یک پیرزن! برایش هیچ فرقی ندارد، همه چیز را با خودش می برد.

وقتی می گویم طوفان ذهنی ، واقعا می خواهم طوفان به پا کنید. وقتی در مورد یک مسئله طوفان ذهنی می کنید، شروع به یادداشت همه موارد بر روی کاعذ کتید. در این مرحله برایتان مهم نباشد که آیا آن چیزی که می نویسم، درست است یا غلط، شدنی است یا نشدنی، سودآور است یا غیر سودآور، متجول کننده است یا خیر. در این مرحله هرچه که به ذهنتان می آید، بنوبسید. به طوری که تعداد پاسخ هایتان را بدون در نظر گرفتن کیفیت آن افزایش دهید”.

طوفان ذهنی - توفان ذهنی

خب، تا به اینجای کار با مفهوم طوفان ذهنی آشنا شدید، بهتر است که همین حالا یک کاغذ و خودکار بردارید و به طوفان ذهنی بپردازید. دقت داشته باشید که طوفان ذهنی روشی اثبات شده برای رسیدن به ایده های متحول کننده است!

می پرسید چگونه؟!

قانون ۱۱۱۱ در طوفان ذهنی

علی درجزینی درباره قانون ۱۱۱۱ در کتاب نوبل فروش نوشته است: “یک قانونی در طوفان ذهنی وجود دارد به اسم قانون هزار و صد و یازده. این قانون می گوید اگر شما برای مسئله ای که در مورد آن طوفان ذهنی می کنید، ۱۰۰۰ پاسخ بنویسید، ۱۰۰ مورد آن‌ها شدنی است و امکان تحقق دارد، ۹۰۰ مورد آن نشدنی است. از میان آن ۱۰۰ راه شدنی، ۱۰ مورد سودآور است و از میان آن ۱۰ مورد تنها یک مورد متحول کننده است”.

براساس این نوشته از علی درجزینی می توان اهمیت طوفان ذهنی را متوجه شد. شما باید از میان طوفان ایده های خود، آن راه شدنی و قابل نتیجه را بیابید! ممکن است که این راه شدنی و موفقیت در نقطه تاریک ذهن شما جا خوش کرده باشد و تنها با طوفان ذهنی بتوانید به آن دست یابید.

کتاب نوبل فروش ا روش‌های بازرایابی کم‌خرج و پرسود

کتاب نوبل فروش را بخوانید

کتاب نوبل فروش نوشته علی درجزینی به “روش های بازاریابی کم خرج و پرسود” پرداخته است.

می گویم این کتاب را بخوانید چون اشخاص برجسته ای مانند “محمود معظمی” نیز نویسنده این کتاب را تایید و ستایش کرده است.

محمود معظمی در مقدمه این کتاب نوشته است:

“خوشبختانه علی درجزینی انسان تحلیل گری هستند و توانسته اند رابطه کارآمدی بین تحلیل که کار دانشگاه هاست و کارهای اجرایی که در عملکرد کارآفرینان وجود دارد، برقرار کنند.  –  محمود معظمی

زیرا انسان هایی وجود دارند که موفق هستند و محققان و تحلیل گران با مطالعه و تحقیق بر روی کارها و رفتار این انسان های موفق، الگوهایی را استخراج می کنند که در آینده به دیگران آموزش دهند تا دیگران نیز کارهایی را که باعث موفقیت آن ها شده در کسب و کارشان به کار ببندند و علی درجزینی این دو را با هم تلفیق کرده است.

برای خرید کتاب “نوبل فروش” بر روی عکس زیر کلیک کنید تا بیشتر با این کتاب پرمحتوا آشنا شده و در صورت نیاز آن را تهیه کنید تا به صورت رایگان برای شما ارسال گردد.

کتاب فروش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *