مشتری نوازی فقط ارائه محصولات باکیفیت نیست!

مشتری فرستاده خداست و برای حفظ و رضایت او باید از ارائه هیچ خدماتی غافل نشد.

به بازارها و کسب و کارهای اطرافتان نگاهی بیندازید، چه چیزی می بینید؟ متوجه رقابت بازارهای اطراف خود شده اید؟

می بینید هر کسب و کاری چطور تلاش می کند تا شرایط و درآمد خود را ارتقاء داده و پیشرفت کند؟

تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که شما هم جزوی از این بازار هستید و باید وارد این رقابت شده و شرایط پیشرفت خود را فراهم سازید؟

رقابت در این شرایط از بازار بسیار تنگاتنگ بوده و توجه به موارد متفاوتی را می طلبد و شما در این مقاله با یکی از مواردی که باعث پیروزی‌تان در این رقابت خواهد شد، آشنا می شوید.

حفظ مشتری

بازار به شدت رقابتی شده است و همین موضوع دلیلی برای مبارزه بر سر جذب و حفظ و رشد مشتریان در بین کسب کارهای محتلف شده است.

درخصوص این موضوع باید به این موضوع توجه داشت که بازاریابی یک نوع علم زندگی با تلفیق علومی مانند روانشناسی و ارتباطات است که اگر به درستی اجرا شود، می تواند زندگی را برای افراد سهل‌تر کند.

پس برای بازاریابی و جذب مشتری باید به این نکته توجه داشته باشید که مشتری فقط به واحدهای تجاری و کسب و کارها محدود نمی شود؛ به عنوان مثال حتی رابطه فرزندان با والدین هم می تواند نوعی رابطه بازاریابی و مشتری نوازی باشد که محصول آن عشق و عاطفه موجود در این رابطه است.

پس مشتری نوازی فقط ارائه محصولات باکیفیت با قیمت مناسب نیست و باید فراتر از این موضوعات به آن نگاه کرد؛ کسب و کارهای مشتری نواز باید محیطی را برای مشتریان خود فراهم سازند که آن ها بتوانند با علاقه و خاطری آسوده رضایت و عدم رضایت خود را اعلام کنند.

معمولا کسب و کارهای موفق به این نتیجه رسیده اند که سرمایه گذاری احساسی و ایجاد احساسی خوشایند و تاثیر مثبت در مشتری، دلیل اصلی حضور آن ها در بازار است.

کسب و کارهای موفق چگونه در مشتری احساس مثبت ایجاد می کنند؟

کسب و کارهای کوچک و بزرگ موفق، به این نتیجه رسیده اند که “پاسخگویی” حزو اصلی ترین ارکان مشتری نوازی است؛ آن ها فرهنگ پاسخگویی را در کسب و کارشان نهادینه کرده اند و اهمیت ویژه ای برای آن قائل هستند.

در این نوع سازمان و کسب و کارها تمامی کارکنان از بالاترین تا پایین ترین رده، خود را مسئول و پاسخگو مشتری می دانند و اشتیاق فراوانی برای خدمت رسانی به مشتری دارند.

رفتار مدیران و صاحبان این نوع کسب و کارها سرمشق نیروهای فروش و پرسنل است و کارکنان نیز در این زمینه آموزش می بینند که میزان آگاهی خود را در زمینه ارتقا رضایت مشتری بالا ببرند.

اما به نظر شما لازمه این فرهنگ سازی چیست؟

تجربه نشان داده کسب و کارها و سازمان هایی که پیشرفت کرده اند؛ آموزش را سرلوحه پیشرفت کسب و کار خود قرار داده اند و این تکنیک ها تنها از راه آموزش و تجارب دیگران به دست آورده اند.

و اما…

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که قصد دارید با معجزه آموزش خودتان و کسب و کارتان را ارتقا داده و در راه موفقیت قدم بگذارید، می توانید به صورت حضوری و رایگان با علی درجزینی و کارشناسان ابرطلایی مصاحبه داشته باشید تا یکی از مدیران برتری های سرزمینمان شوید.

برای این مصاحبه رایگان، هرچه سریعتر از طریق فرم زیر اطلاعات خود را تکمیل کرده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *