نام های درست و مزه های اشتباه ایتالیایی منجر به کسب و کاری پررونق شد

آنجلیکا روسی یک خانم ایتالیایی است که توانسته در ایران به کارآفرینی موفق تبدیل شده و کسب و کارش راه بیاندازد.

او همسری ایرانی دارد و اکنون در ایران زندگی می کند و بین ایران و ایتالیا در رفت و آمد است. آنجلیکا به ششمین جلسه دوره آچارهای پولساز دعوت شد تا داستان موفقیت خود را برای شرکت کنندگان شرح داده و کتابش را معرفی نماید.

دوره ی آچارهای پولساز با هدف راه اندازی کسب و کار و ایده یابی از سوی مجموعه ابرطلایی برگزار می گردد که مهمانان و مدرسان ارزنده ای در آن حضور دارند.

با ما همراه باشید تا داستان این خانم کارآفرین را مرور کنیم.

آنجلیکا روسی در دو سال اخیر بنا به پروژه ای رفت و آمد زیادی در ایران داشت و به طبع به رستوران و کافه های زیادی رفته و غذاهای ایتالیایی زیادی را در ایران تست کرده بود.

او بنا به ملیت و ذائقه ی خود در کافه و رستوران های ایرانی، غذاهای ایتالیایی سفارش می داد و در این میان متوجه ی موضوعی شد؛

“غذاهای ایتالیایی در رستوران های ایرانی تست درستی ندارند؛ نام ها درست و مزه ها اشتباه است”

او جویای دلیل این تفاوت شد و هربار از سوی سرآشپزها و مدیر رستوران ها یک دلیل را می شنید:

“مواد اولیه ایتالیایی در ایران کمیاب است و همین موضوع باعث تست های متفاوت است”!

آنجلیکا روسی در این باره توضیح می دهد: “بسیار ناراحت شدم که نمی شود غذاهای ایتالیایی با تست اصلی را در ایران طبخ کرد.

و همین باعث شد فکر و بررسی کنم که چگونه می توان شرایط طبخ غذاهای ایتالیایی را در ایران فراهم کرد.

من بسیار تحقیق و مشورت کردم تا بتوانم راهکارهایی را بیابم که ایرانی ها بتوانند با وجود متغیر بودن مواد اولیه، غذاهای ایتالیایی را با طعم و مزه اصلی آن بخورند”.

او تصمیم گرفت دستور پخت هایی را ایجاد نماید که ایتالیایی های مقیم در ایران و یا کسانی که تجربه تست غذاهای ایتالیایی داشته اند، با مواد اولیه ایرانی با همان تست واقعی ایتالیایی غذاهای ایتالیایی را میل کنند.

نتایج تصمیم، تلاش و تحقیق آنجلیکا روسی منجر به چاپ کتابی با عنوان “اپتیتو” (اشتهای ایتالیایی) شد؛ در این کتاب که به وسیله ی نشر گویا منتشر شده، دستور پخت غذاهای ایتالیایی با مواد اولیه ایرانی به تحریر درآمده است.

برای ایده یابی مناسب باید خوب دید و سنجید تا بتوان فرصت ها را شناخت، درست کاری که آنجلیکا روسی آن را انجام داد.

پرزنت کتاب اپتیتو

قطعا هر کارآفرین و هر صاحب کسب و کار باید برای محصول خود پرزنتی عالی داشته باشد تا بتواند شناخته شده و موفق شود.

آنجلیکا روسی برای معرفی کتاب خود در کنفرانس ها و سمینارهای مختلفی شرکت می کند تا بتواند مخاطبان خود را بشناسد و بازار مخاطبانش را توسعه دهد.

او برای پرزنت (معرفی) کتابش در حال فعالیت است و فقط به چاپ کتاب اکتفا نکرده است بلکه قصد دارد آن را توسعه داده و بشناساند؛ درست کاری که ما باید برای معرفی و توسعه محصولات مان انجام داده و تنها به داشتن آن ها اکتفا نکنیم، بلکه باید در تلاش باشیم مشتری را با محصولاتمان درگیر نماییم.

نویسنده ایتالیایی کتاب اپتیتو در رابطه با پتانسیل خانم ها برای راه اندازی کسب و کار بر این عقیده است: “من متعقدم که همه خانم ها پتانسیل شخصی برای راه اندازی کسب و کار را دارند.

بی شک آغاز کارآفرینی سخت و دشوار است و شما به انرژی و زمان و برنامه ریزی مفصلی احتیاج دارید، همچنین کارآفرینی به از خود گذشتگی نیاز دارد و باید فعالیت های قابل توجهی را برای آن انجام داد.

من پیشنهاد میکنم برای کارآفرینی ابتدا ایده ی خود را شفاف سازی کنید و هر پیشنهادی را نپذیرید و از هدف اصلی خود دور نشوید.”

همه ی ما می توانیم ایده ای پولساز را بیابیم، آن را تبدیل به یک کسب و کار کنیم و به مدیری موفق تبدیل شویم؛ کافیست خودمان را باور کرده و در این خصوص با افراد باتجربه و متخصص همراه شویم.

برای ارتباط با این کارآفرین ایتالیایی می توانید از طریق آیدی اینستاگرام وی اقدام نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر از برگزاری دوره ها کلیک کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *