کار خیر – حال خوبمان را به شادی دیگران گره بزنیم

کار خیر بیشتر از دیگران حال خودمان را خوب می کند!

در ماهی که گذشت علی درجزینی – آموزگار و مهندس سرمایه گذاری – به شکرانه حال خوب خود قدمی در راه آزادی چند هموطن در بند برداشت.

علی درجزینی در این باره می گوید:« مسئولیت اجتماعی که برای خودم تعریف کردم حکم می کند حال خوب خودم رو به شادی دیگران گره بزنم. این بار توانستم به لطف خدا به آزادی چند زندانی – که سرپرست خانوار هم هستند – کمک کنم. این افراد به دلیل بدهی مالی در زندان بودند که حالا می توانند به خانواده و اجتماع برگردند.»

 

علی درجزینی کار خیر آزادسازی زندانیان مالی

برای کار خیر دست به دست هم دهیم

اگر توانایی یا فرصت بررسی پرونده های زندانی های مالی را داشته باشیم متوجه می شویم خیلی از آنها برای مبالغی در بند هستند که پرداخت آن برای ما امکان پذیر است.

علی درجزینی در ادامه توضیح می دهد:« جمع مبلغ بدهی که برای آزادی این هموطنان عزیز پرداختم چیزی در حدود ۴۰ میلیون تومان شد. یعنی خیلی ها برای مبالغی کمتر از حتی ده میلیون تومان آنجا هستند. به نظرم زمانی که تصمیم بگیریم قدم خیری برداریم می توانیم همیشه موردی را پیدا کنیم که گره اش با کمک ما باز شود.»

اقدام عملی دیگری که می توانیم انجام بدهیم مشارکت در انجام کار خیر است. می توانیم به خیریه های معتبر و افراد معتمدی که دستی در کار نیک دارند در حد توان خودمان کمک کنیم. اینجاست که می گویند قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.

از آنجا که هیچ کاری والاتر از خدمت به خلق نیست، خوب است که هر بار با کمک همدیگر مشکلی از مشکلات دیگران را حل و فصل کنیم.

 

کار خیر بعدی

علی درجزینی در قدم بعدی تصمیم دارد مبلغ دیه یک محکوم به اعدام را بپردازد. بررسی برای انتخاب پرونده مناسب در حال انجام است و اطلاعات آن در صفحه اینستاگرام ایشان با شما به اشتراک گذاشته می شود.

اگر می خواهید روند کار و مستندات آن را ببینید – یا اگر تمایل دارید شما هم سهمی در این اقدامات خیر داشته باشید – صفحه اینستاگرام علی درجزینی را دنبال کنید.

در این صفحه مطالب آموزشی و تحلیلی ناب و مفیدی هم درباره سرمایه گذاری گذاشته می شود که کاملا رایگان و به‌روز هستند.

ارائه این آموزش ها هم بخش دیگری از مسئولیت اجتماعی است که استاد درجزینی به آن پایبند است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *