گزارش دومین روز از ششمین دوره ی آچارهای پولساز

در تاریخ ۹۷/۱۱/۱۱ دومین  جلسه از ششمین دوره ی آچارهای پولساز برگزار شد.

دانشجویان این دوره ساعت هشت صبح در محل برگزاری حاضر شده و منتظر  برگزاری یک دوره ی کاربردی و خارق العاده بودند.

شرکت کنندگان این دوره متشکل از افرادی بود که شایسته ی تحسین و تشویق هستند؛ چرا که آن ها در این شرایط اقتصادی دشوار دست روی دست نگذاشته و ناامید نشده اند.

علی درجزینی، مدرس مجموعه ی ابرطلایی در این دوره به مبحث آموزشی پنج گنج کارآفرینی پرداخت و با یک سوال دانشجویان را به چالش کشاند. (اکنون در چه وضعیتی به سر می برید و قصد دارید در شش هفته ی آینده چه وضعیتی داشته باشید؟)

او از شرکت کنندگان خواست هدفی ۴۳ روزه را برای خود تعیین کنند، هدفی که نه خیلی دور باشد و نه خیلی نزدیک و برای خود مشخص کنند که می خواهند در پایان دوره چه اتفاقی برای آن ها بیافتد.

درادامه؛ دانشجویان باید ایده های خود را مشخص کرده و یک ایده را انتخاب می کردند تا در این شش هفته آموزش، بر روی آن متمرکز شوند.

در طول این دوره علی درجزینی تصریح کرد که چگونه می توان تشخیص داد کسب و کار در چه مرحله ای بوده و چگونه می توان در هیچ شرایطی در سراشیبی افول بیزینس قرار نگرفت.

مبحث شناخت ظرفیت ها در این دوره مطرح شده و علی درجزینی در این باره توضیح داد:

“استعدادها، توانمندی ها، مهارت ها، دانش خود، ارتباطات و ظرفیت های محیطی شامل ظرفیت های هر فرد است. علاوه بر شناخت ظرفیت، شما باید درک درستی از تشخیص فرصت داشته باشید.

تشخیص فرصت شامل تحلیل فرصت، ارزیابی فرصت، اجرا و عرضه محصول است”.

تفاوت پروژه و پروسه

هرکدام از مطالبی که توسط علی درجزینی بیان می شد؛ می توانست جرقه ای در ذهن شرکت کنندگان باشد تا راه موفقیت را یافته و با تعیین هدف به سمت آن حرکت کنند.

یکی از مطالبی که در این جلسه ارائه گردید تفاوت پروژه و پروسه برای رسیدن به یک هدف بود.

علی درجزینی در این خصوص گفت: “در جریان موفقیت باید متوجه ی تفاوت پروسه و پروژه باشید؛ پروسه برنامه ای بلند مدت برای رسیدن به موفقیت و هدف است که پروژه گوناگونی در آن وجود خواهد داشت.

ممکن است چند پروژه از یک پروسه با شکست مواجه شود و این به معنای شکست شما نیست و نباید در رسیدن به هدفتان ناامید شوید؛ بلکه باید از پروژه ها درس گرفته و پروسه را با موفقیت به اتمام برسانید”.

شناخت کاراکتر بیزینسی خود

در هر کسب و کاری و برای موفقیت در آن؛ لازم است “کاراکتر بیزینسی” خود را شناخته و با اطلاع از نقاط قوت و ضعف خود، تصمیمات بهتری را اتخاذ کنید.

شرکت کنندگان ششمین دوره ی آچارهای پولساز، با چگونگی این مهم آشنا شده و کاراکتر بیزینسی خود را بیش از پیش شناختند.

با دوره‌ی آچارهای پولساز آشنا شو

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *