گزارش سمینار جان سخت اقتصادی – در سمینار جان سخت اقتصادی چه گذشت؟

جمعه بیست و یکم دی‌ماه ۱۳۹۷؛ در سالن بزرگ همایش‌های دانشگاه الزهرا، سمینار جان سخت اقتصادی با سخنرانی «محمدپیام بهرام پور»، «علی درجزینی» برگزار شد. 

هدف از برگزاری این سمینار چه بود؟

سمینار جان سخت اقتصادی یک همایش پرمحتوا و کاربردی را تشکیل داده بود. قرار بود این دو استاد باتجربه از این بگویند که چطور می‌توانیم وقتی شرایط اقتصادی جامعه خوب نیست، جان‌سخت باشیم، دوام بیاوریم و به نوک قله‌های ثروت و موفقیت برسیم.

سمینار جان سخت اقتصادی به بهترین نحو برگزار شد

با ما همراه باشید با یک گزارش کوتاه از آنچه در این سمینار گذشت…

در این سمینار، محمدپیام بهرام پور در رابطه با “جان سختی و ارتباطی” و علی درجزینی در رابطه با “جان سختی اقتصادی” همراه شرکت کنندگان بودند.

بعد از تشریف‌فرمایی مهمانان و شرکت‌کنندگان که به حدود ۷۰۰ نفر می‌رسیدند، ابتدا محمد پیام بهرام پور با تشویق حضار وارد سالن شد تا سخنرانی خود را شروع کند.

محمد پیام بهرام پور در رابطه با جان سختی ارتباطی، مطالبی تحت این عنوان ارائه داد:

چگونه در شرایطی که چندان خوب به نظر نمی‌رسد، ارتباطات قوی داشته باشیم؟

چگونه ارتباطات قبلی خود با خانواده، دوستان، همکاران و غیره را مستحکم کنیم؟

و

چگونه در ارتباطات یک «جان‌سخت» شویم؟

محمدپیام بهرام پور در ادامه در رابطه با ویژگی افراد “جان سخت” توضیحاتی را ارائه دادند:

افراد جان سخت دارای چهار ویژگی هستند:

نوع نگرش: نگرش‌ها، طرز فکر ما را می‌سازند و طرز فکر به عمل منجر می‌شوند؛ بنابراین ریشه هر نوع عملکرد را در نوع نگرش‌های یک فرد باید جستجو کرد، پس نگرش افراد جان سخت بر “شدن” استوار است. 

نوع برخورد با انتقادها: انتقاد به خودی خود چیز خوبی نیست. شاید بسیاری از افراد ادعا کنند «انتقادپذیر» هستند، اما درواقع هرکسی از انتقاد کردن بدش می‌آید؛ اما افراد جان‌سخت و حرفه‌ای، توجهی به انتقادات گوناگون نمی‌کنند.

آن‌ها فقط انتقادات به‌دردبخور را می‌گیرند، برای رفع آن عیب تلاش می‌کنند و به انتقادات غیرواقعی و یا تخریب‌هایی که در مسیر موفقیتشان می‌شوند، کوچک‌ترین توجهی نمی‌کنند.

در این رابطه می توانید کتاب تیغ محمدپیام بهرام پور را مطالعه کنید.

نه شنیدن های زیاد: تکنیک‌های مختلفی برای اینکه قدرت «نه شنیدن» خود را بالا ببریم، در این بخش از سمینار جان سخت اقتصادی بیان شد. بسیاری از ما ترس از نه شنیدن داریم و آن را معادل «کشته شدن» می دانیم.

در این سمینار محمدپیام بهرام پور در تاثیر “نه شنیدن” بر روی “موفقیت” تاکید ویژه ای داشت.

رفع خجولی: خجولی، از مهم‌ترین موانع موفقیت است.

بسیاری از ما بر سر خجول بودنمان ضربه‌های زیادی خورده‌ایم. خجولی یعنی انجام ندادن رفتار درست یا انجام دادن یک رفتار اشتباه برای دستیابی به خواسته به دلیل تفکرات غلط یا نبود مهارت.

در ادامه، محمد پیام بهرام پور از بلاهایی که خجولی سر ما می‌آورد گفت، از احساسات ناشی از خجولی تعریف کرد و تکنیک‌های ویژه‌ای برای رفع خجولی ارائه داد.


علی درجزینی و ورودش به استیج

بعد از استراحتی کوتاه، بخش دوم سمینار «جان‌سختی اقتصادی» با علی درجزینی آغاز شد.

علی درجزینی ابتدا کمی از کودکی‌اش گفت. از اینکه چه سختی‌هایی را متحمل شده تا بالاخره بعد از سال‌ها تجربه، راه موفقیت را یافته است.

با تعاریفی که علی درجزینی و محمدپیام بهرام پور از جان‌سختی ارائه دادند، می‌توانیم خود این دو استاد را جزو «جان‌سخت» ها قلمداد کنیم.


کسب و کارها چگونه موفق می شوند؟

علی درجزینی با تعریف موفقیت شروع کرد. او اندازه هر موفقیت را با «اثرگذاری» آن می‌سنجد.

رکود، چنان بد هم نیست!

درجزینی شرایط کنونی اقتصاد کشور را تشریح کرد و بر خلاف تصور همه تأکید کرد که جا انداختن یک محصول در دوران رکود، بهترین فرصت است.

برای نوآوری هیچ عذر و بهانه ای موجه نیست

علی درجزینی در ادامه ی بحث نوآوری فیلمی از یک چایخانه را نشان داد؛  او فیلمی کوتاه از یک چایخانه نشان داد که تنها در دو متر جا اداره می‌شد و در همین دو متر، چندین و چند نوآوری ویژه به کارش اضافه کرده بود.

این فیلم نشان می‌داد برای نوآوری داشتن در هیچ عذر و بهانه‌ای پذیرفته نیست. بهانه‌هایی مثل «کم بودن جا»؛ «کوچک بودن کسب‌وکار» و غیره…


چهارپایه کارآفرینی

در این سمینار، علی درجزینی همراه با خود یک چهارپایه آورده بود. 

برای چه؟

برای اینکه چهار پایه اصلی برای موفقیت در کسب‌وکار را نشان دهد. پایه‌های این چهار پایه را «بازار»، «دانش فنی»، «مدیریت صحیح» و «سرمایه» تشکیل می‌دادند. 

 


چرخه فروش به پذیرندگان اولیه

یکی از مهم‌ترین مشتریان هر کسب‌وکار، پذیرندگان اولیه هستند.

این پذیرندگان درصورتی‌که از محصول و نوع خدمات رضایت داشته باشند، تبدیل به مشتریان وفادار می‌شوند.

 


دوره آچارهای پول‌ساز؛ چطور در کسب‌وکارمان نوآوری کنیم؟

در بخش پایانی جلسه پربار امروز، استاد درجزینی دوره‌ای به نام آچارهای پول‌ساز را به دوستان معرفی کردند که می‌تواند زندگی و کسب‌وکارشان را دگرگون کند.

این دوره که در دو فاز آماده‌سازی و تجاری‌سازی انجام می‌شود، توسط سه استاد کارکشته و باتجربه (محمود معظمی، علی درجزینی و محمد پیام بهرام پور) تدریس و در انتهای دوره، مدیران برتر کسب‌وکارها ساخته می‌شوند.

برای اینکه بدانید در این دوره شگفت‌انگیز چه خبر است و قرار است چه اتفاقاتی بیفتد، لینک زیر را باز کنید و اطلاعات کامل دوره را مطالعه بفرمائید.

دوره‌ی آچارهای پولساز


انتهای سمینار، عکس یادگاری و پرسش و پاسخ

پایان مراسم همراه شد با عکسی یادگاری از اساتید، بچه‌های تیم ابر طلایی و بیشتر از یک و همچنین شرکت‌کنندگان در دوره‌های قبلی «آچارهای پول‌ساز».

هردو سخنران این مراسم یعنی علی درجزینی و محمد پیام بهرام پور پس از پایان سمینار دقایقی را برای پاسخگویی به سؤالات شرکت‌کنندگان در لابی محل همایش اختصاص دادند.

این جلسه آموزشی حوالی ساعت یک و نیم بعدازظهر پایان یافت…

3 پاسخ
  1. مهدی پیری
    مهدی پیری گفته:

    با تشکر. از مطالب ارزشمندی که بهای واقعی آن را پرداخت نکردم و در اختیار اینجانب قرار دادید ولی خبر فوق العاده این که با عنایت خداوند و خواستن خودم وکلام پر انرژی استاد درجزینی در سن ۳۵ سالگی به خودم ایمان آوردم واولین کسب وکار شخصی خودم را در قم راه اندازی کرده ام اکنون که ۴ ماه از افتتاح میگذرد و وقت کافی برای شرکت در جلسات انگیزشی را ندارم دورادور مطالب و رهنمودهای شما را برای پیشبرد اهداف خود به کار میبندم و خود را مدیون شما وتیم قدرتمندتان میدانم وآرزوی موفقیت روز افزون را برایتان دارم. ( دانش آموز شما مهدی پیری مدیریت آبمیوه و بستنی جزیره قم )

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *