گزارش سمینار فروش المبارک نوبت سوم

 

سمینار فروش‌ المبارک نوبت سوم به همت ابرطلایی با سخنرانی اساتید علی درجزینی و بابک بهمن‌ خواه در دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران ، از ساعت ۱۸-۱۴ روز پنجشنبه ۱۲ دی ماه برگزار شد.

گروهی از شرکت‌کنندگان زودتر رسیده بودند. این گروه که بسیار پرانرژی و شاد بودند شروع کردند به عکس و فیلم گرفتن. حتی برای اینستاگرام هم لایو گرفتند و با دوستان‌شان که نیامده بودند خوش و بش کردند و جایشان را خالی کردند.

 

بعضی از افراد گویا دوره‌های قبلی سمینار فروش المبارک را هم شرکت کرده بودند. چون چهره‌های آشنا هم دیده می‌شد که با محبت و لطف به ما لبخند می‌زدند و احوال‌پرسی می‌کردند. حس بسیار خوبی بود با وجود اینکه شاید اسم همگی آن عزیزان را در آن لحظه به خاطر نداشتیم.

آنچه نسبت به سمینارهای قبلی جالب توجه بود، انرژی بیشتر افراد بود. اکثرا بیش از یک ساعت زودتر به محل برگزاری رسیده بودند و بسیار پر جنب و جوش و فعال بودند. شاید دلیل آن روز یا ساعت متفاوت برگزاری سمینار بود. حتی بعضی‌ها هم زودتر وارد سالن شده بودند و با گذاشتن کیف و کوله‌هایشان در ردیف اول و دوم جا رزرو کرده بودند.

از آنجا که همکاران ابرطلایی از ساعت‌ها قبل در محل برگزاری حضور داشتند، میز معرفی و فروش محصولات آموزشی استاد درجزینی مدت‌ها قبل از شروع سمینار آماده شده بود. به همین دلیل بعضی از دوستان و شرکت‌کنندگان فرصت کردند دور از شلوغی و هیاهو، محصولات را بررسی کنند.

 

 

پس از مدتی کمی از سروصدا کم شد و افراد دوبه‌دو مشغول صحبت شدند. بعضی دیگر هم با تلفن‌های همراه‌شان سرگرم شدند. جو کلی فضا شاد و مثبت بود و تقریبا همه لبخند به لب داشتند.

موضوع دیگری که برجسته به نظر می‌آمد، گروه‌های دوستی بود که به اتفاق برای سمینار تشریف آورده بودند. با آنها صحبت کردیم و متوجه شدیم معمولا با همین گروه‌ها در کلاس‌ها، همایش‌ها و دوره‌های مختلف شرکت می‌کنند. همگی مشتاق یادگیری و پیشرفت بودند و خود را متعهد کرده بودند که برای حال خوب خود و اطرافیانشان تلاش کنند.

از ساعت یک‌ونیم به بعد کم‌کم شرکت‌کنندگان بیشتری به محل رسیدند، اما هنوز بخش بیشتر افراد از راه نرسیده بودند. البته فرصت باقی بود، چون تا چند دقیقه قبل از ساعت دو در سالن باز نمی‌شد.

 

 

صداهایی که برای بررسی نهایی بلندگوها و تجیهزات صوتی از داخل سالن می‌آمد، باعث شد چند نفری به در سالن نزدیک‌تر شوند که آن کلمات را بشنوند. احتمالا تصور کرده بودند مقدمه شروع سمینار است. دیدن افرادی که حواس‌شان به همه چیز هست و نمی‌خواهند حتی کوچک‌ترین اطلاعات و آموزش‌ها را از دست بدهند، باعث دلگرمی و خوشحالی بود.

کمی مانده به شروع سمینار فروش المبارک نوبت سوم، سالن انتظار پر همهمه و شلوغ شده بود. در بین شرکت‌کنندگان می‌توانستیم افرادی را از هر قشر، تحصیلات، پیشه و سن ببینیم. بعضی از شرکت‌کنندگان حتی خانوادگی آمده بودند، با فرزندانی که شاید تازه وارد دوره نوجوانی شده بودند. این افراد فارغ از تفاوت‌هایشان همگی هدف تقریبا یکسانی داشتند: ارتقای شغل، موقعیت و حتی دیدگاه‌های شخصی‌شان در اوضاع متلاطم این روزها.

به دلیل حضور شرکت کنندگان شهرستانی بسیاری که به سمینار آمده بودند، درب سالن همایش زودتر از موعد باز شد. همان‌طور که انتظار می‌رفت ردیف‌های اول (پشت ردیف وی‌آی‌پی) به سرعت پر شد و خب این جایزه افرادی بود که زودتر رسیده بودند!

 

 

سمینار نوبت اول رأس ساعت دو با تلاوت چند آیه از کلام‌الله مجید آغاز شد. در این زمان هنوز بخشی از شرکت‌کنندگان به محل نرسیده بودند یا تازه در حال ثبت مشخصات خود بودند.

پس از تلاوت قرآن، سرود ملی پخش شد. تمام افراد با حسی از احترام و محبت نسبت به سرزمین‌مان، از جای برخاستند. این‌ عزیزان همان افرادی هستند که قرار است رشد و شکوه اقتصادی ایران را با موفقیت‌های خود رقم بزنند.

سمینار با سخنرانی آقای حسین موسویان (مربی کنترولوژی، سخنران و مشاور) درباره ورزش شروع شد. ایشان برخی از باورهای نادرست در مورد ورزش را به چالش کشیدند. باورهایی مثل این: ورزش باید صبح زود انجام بشود، باید حتما در فضای خاص یا با وسایل مخصوص انجام بشود، حتما باید در روز چند ساعت ورزش کرد و…

ایشان چند حرکت ورزشی و اصلاحی هم آموزش دادند که هر فرد با هر وضعیت سنی، سلامتی و حتی شغلی می‌تواند چند بار در روز انجام بدهد. با این ورزش که به سبک زندگی پرمشغله امروزی بود، هوشیاری ذهنی و جسمی شرکت‌کنندگان بیشتر شد.

یک شروع عالی برای یک سمینار عالی!

 

 

پس از آن، نوبت استاد بابک بهمن‌خواه بود که روی سن بیایند. ایشان اسم سخنرانی امروز خود را «سوپر گل» گذاشتند. جرقه این اسم پس از گل علیرضا جهانبخش در بازی شب قبل از سمینار (۱۱ دی) به ذهن ایشان خطور کرده بود. استاد بهمن‌خواه سخنرانی آموزشی خود را به این شکل آغاز کردند: «جهانبخش در چندین بازی قبلی حتی یک گل هم به ثمر نرسانده بود، اما گل دیشب کاری کرد اسم او شدیدا سر زبان‌ها بیوفتد…»

 

 

حالا ربط این سوپر گل به آموزش‌های ایشان چه بود؟ استاد بهمن‌ خواه توضیح دادند که ادامه حرکت و مسیر خیلی مهم‌تر از انگیزه است. انگیزه ممکن است یک روز باشد و فردا نباشد. آما آنچه ما را به موفقیت می‌رساند تداوم حرکت است. مثل جهانبخش، که از بازی‌های بدون گل قبلی ناامید نشد و به مسیرش ادامه داد.

سخنرانی بابک بهمن‌ خواه با شور و اشتیاق مخاطبین همراه بود. وی نکاتی کوتاه، موجز و کاربردی را با زبان طنز به شرکت‌کنندگان آموزش داد.

 

 

از ویژگی های سخنرانی بابک بهمن خواه، صمیمانه و دوستانه بودن جوی بود که ایشان در سالن ساختند. استاد بهمن خواه از روی سن پایین آمدند و حتی بین ردیف صندلی ها قدم زدند تا بهتر با مخاطب خود ارتباط برقرار کنند.

 

 

 

حتی زمانی که بخش اول سمینار رو به اتمام بود هم هنوز کسانی می‌آمدند و مشتاق بودند که وارد سالن شوند. ظرفیت پر شده بود و آن عزیزان باید به صورت ایستاده سمینار را دنبال می‌کردند.

 

 

علی درجزینی و حسین موسویان هم مشتاقانه سخنرانی بابک بهمن خواه را دنبال می کردند.

 

 

ساعت سه‌ونیم زمان آنتراکت و تنفس بین دو بخش سمینار بود. اساتید پیش از اتمام این بخش یک عکس یادگاری با مخاطبان حاضر در سالن انداختند.

 

 

در زمان آنتراکت شرکت‌کنندگان بیشتر با هم آشنا شدند و حین نوشیدن چای به تبادل اطلاعات، تجربه‌ها و حتی صفحات مجازی مربوط به کار و حرفه‌شان پرداختند. بعضی‌ افراد هم به صورت رندوم کارت ویزیت یا کاتالوگ خدمات خود را بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌کردند. در هر حال آنتراکت چنین سمینارهایی فرصت مناسبی است که با صاحبین مشاغل یا ایده‌های محتلف آشنا بشویم.

 

 

بسیاری هم این زمان را مناسب دیدند که سوالات‌شان را درباره محصولات بپرسند و کتاب و پکیج‌های آموزشی تهیه کنند.

 

 

بخش دوم سمینار با پخش ویدئویی از استاد علی درجزینی آغاز شد. ایشان در این ویدئو توضیحاتی راجع به هدف مجموعه ابرطلایی و آموزش‌های آن دادند.

سپس استاد علی درجزینی روی سن حاضر شدند. سخنرانی ایشان محتوای اصلی سمینار با محوریت فروش در دوران رکود اقتصادی بود. استاد درجزینی ابتدا با یک تکنیک، گارد ذهنی مخاطبین را شکست. این گارد مانعی برای یادگیری‌های تازه و پذیرفتن دیدگاه‌های متفاوت است، پس لازم بود پیش از آموزش‌ها از میان برداشته شود.

 

 

از آموزش‌های استاد درجزینی می‌توانیم به «ساعت سرمایه‌گذاری» اشاره کنیم. ایشان در قسمتی از سخنان خود توضیح دادند: «ثروتمندان ثروتشان را از طریق کار کردن به دست نمی‌آورند. آنها از ساعت سرمایه‌گذاری آگاه هستند. یعنی می‌دانند چه زمانی چه چیزی بخرند، چه زمانی و با چه قیمتی بفروشند و چه زمانی فقط بازار را تماشا کنند.»

ایشان درباره مشتریان خاموش، تقویت برند و  نکاتی برای کاهش هزینه‌ها آموزش دادند که با استقبال عالی مخاطبین روبرو شد.

 

 

 

پس از پایان نوبت سوم سمینار، باز هم شاهد گفتگوی افراد با یکدیگر در سالن انتظار (و پیش از خروج)، خرید محصولات آموزشی و ثبت‌نام برای معارفه کارگاه «فروش انفجاری» بودیم. این معارفه روز جمعه ۱۳ دی ماه برگذار شد و توضیح کارگاه دو روزه‌ای است که با همت و همکاری استاد بهمن‌خواه و استاد درجزینی عملی خواهد شد.

پیش از ترک سالن انتظار، شرکت‌کنندگان با اساتید عکس یادگاری انداختند و سوالات خود را از آن‌ها پرسیدند.

 

 

 

 

 

می‌توانید گزارش سمینار فروش المبارک نوبت چهارم را اینجا بخوانید.

برای خواندن گزارش سمینار معارفه فروش انفجاری (رازهای موفقیت در کسب‌وکار ۲۰۲۰) اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *