گزارش سمینار فروش المبارک نوبت چهارم

 

سمینار فروش المبارک نوبت چهارم در روز پنجشنبه ۹۸/۱۰/۱۲ در دانشکده روانشناسی دانشکده تهران برگزار شد. از آنجا که سمینار فروش المبارک نوبت سوم ساعتی قبل در همان مکان به اتمام رسیده بود، زمانی که شرکت‌کنندگان تازه تشریف می‌آوردند شرکت‌کنندگان قبلی کاملا از سالن انتظار خارج نشده بودند.

در هر حال این بار سالن سمینار با سرعت بیشتری پر شد و قبل از شروع، تقریبا همه از راه رسیده بودند.

سمینار فروش المبارک نوبت چهارم با تلاوت چند آیه از کلام‌الله آغاز شد و سپس سرود ملی ایران عزیزمان پخش شد.

پس از آن، استاد حسین موسویان (مربی کنترولوژی، سخنران و مشاور) روی سن آمدند و با چند حرکت ورزشی، جسم و ذهن مخاطبان را شاداب‌تر کردند. ایشان از باورهای نادرستی که در زمینه ورزش در فکر اکثر ما هست هم صحبت کردند. باورهایی مثل این که ورزش به سن، شرایط جسمی و مالی و حتی تجهیزات خاصی نیاز دارد. ایشان توضیح دادند که هر کسی تحت هر شرایطی که باشد می‌تواند ورزش مناسب خود را پیدا کند.

 

 

حرکات ورزشی که ایشان به شرکت‌کنندگان آموزش دادند هم از انواعی بود که تقریبا همه می‌توانند روزی چند دفعه انجام بدهند.

 

 

سپس استاد درجزینی روی سن حاضر شدند. سخنرانی ایشان محتوای اصلی سمینار با محوریت فروش در دوران رکود اقتصادی بود. استاد درجزینی ابتدا با یک تکنیک، گارد ذهنی مخاطبین را شکست. این گارد مانعی برای یادگیری‌های تازه و پذیرفتن دیدگاه‌های متفاوت است، پس لازم بود پیش از آموزش‌ها از میان برداشته شود.

 

 

از آموزش‌های استاد درجزینی می‌توانیم به «ساعت سرمایه‌گذاری» اشاره کنیم. ایشان در قسمتی از سخنان خود توضیح دادند: «ثروتمندان ثروتشان را از طریق کار کردن به دست نمی‌آورند. آنها از ساعت سرمایه‌گذاری آگاه هستند. یعنی می‌دانند چه زمانی چه چیزی بخرند، چه زمانی و با چه قیمتی بفروشند و چه زمانی فقط بازار را تماشا کنند.»

استاد درجزینی همچنین نکاتی برای کاهش هزینه‌ها آموزش دادند که با استقبال عالی مخاطبین روبرو شد.

 

 

 

از مهمانان ویژه این سمینار پدر و مادر علی درجزینی بودند که با حضورشان ایشان را غافل‌گیر و خوشحال کردند.

 

 

 

آنتراکت سمینار ساعت هفت‌ونیم بود.

با وجود این که پرسنل ابرطلایی از صبح در محل حضور داشته و انجام وظیفه می‌کردند، اثری از خستگی در رفتار و چهره‌شان پیدا نبود و با خوش‌خلقی پاسخ سوالات مخاطبین را می‌دادند. حتی جناب دکتر حسنی که از چندین روز قبل با درد ستون فقرات دست به گریبان بودند و از صبح هم فرصت استراحت پیدا نکرده بودند.

این بار هم مخاطبین زمان استراحت را برای پرسیدن سوالات و خریداری پکیج‌های آموزشی مناسب دیدند.

 

 

 

در این آنتراکت توانستیم با بعضی از شرکت‌کنندگان کوچک سمینار آشنا شویم. حضور آن‌ها در چنین جمع‌هایی خبر خوشی برای آینده ایران است. خصوصا زمانی که می‌دیدیم با اصرار از مادر یا پدرشان می‌خواهند که کتاب‌ها و دی‌وی‌دی‌های آموزشی را تهیه کنند. کوچک‌ترین مخاطب هم از داخل کالسکه‌اش آموزش‌ها را دنبال می‌کرد.

 

 

در زمان آنتراکت همچنان شرکت‌کنندگان تازه‌ای از راه می‌رسیدند. این عزیزان کسانی بودند که فقط برای حضور در این سمینار از شهرستان‌های دوری مانند سنندج به تهران آمده بودند؛ و ترافیک پایتخت باعث شده بود دیرتر از زمانی که برنامه‌ریزی کرده بودند به محل برگزاری برسند.

 

پس از آنتراکت، استاد بابک بهمن خواه سخنرانی خود را آغاز کردند. ایشان اسم سخنرانی امروز خود را «سوپر گل» گذاشتند. جرقه این اسم پس از گل علیرضا جهانبخش در بازی دیشب (۱۱ دی) به ذهن ایشان خطور کرده بود. استاد بهمن‌خواه سخنرانی آموزشی خود را به این شکل آغاز کردند: «جهانبخش چندین بازی قبلی حتی یک گل هم به ثمر نرسانده بود، اما گل دیشب کاری کرد اسم او شدیدا سر زبان‌ها بیوفتد…»

 

 

حالا ربط این سوپر گل به آموزش‌های ایشان چه بود؟ استاد بهمن‌خواه توضیح دادند که ادامه حرکت و مسیر خیلی مهم‌تر از انگیزه است. انگیزه ممکن است یک روز باشد و فردا نباشد. آما آنچه ما را به موفقیت می‌رساند تداوم حرکت است. مثل جهانبخش، که از بازی‌های بدون گل قبلی ناامید نشد و به مسیرش ادامه داد.

سخنرانی بابک بهمن‌خواه با شور و اشتیاق مخاطبین همراه بود. وی نکاتی کوتاه، موجز و کاربردی را با زبان طنز به شرکت‌کنندگان آموزش داد.

 

 

 

ایشان توجه خاصی به مخاطبین کوچک خود نشان دادند و از یکی از آن‌ها خواستند که روی سن آمده و چند جمله‌ای با بقیه صحبت کند.

 

 

ساعت از ساعت نُه گذشته بود که سمینار فروش المبارک نوبت چهارم تمام شد؛ با این وجود تمام شرکت‌کنندگان بسیار پرانرژی و پرهیاهو از سالن همایش خارج شدند.

حال و هوای فضا شبیه دورهمی‌های دوستانه بود. تقریبا کسی از سالن انتظار خارج نمی‌شد. همه مشغول صحبت با یکدیگر، شروع دوستی‌های جدید، خرید محصولات آموزشی، ثبت‌نام برای جلسه معارفه کارگاه «فروش انفجاری» و عکس گرفتن با اساتید و سخنرانان بودند.

 

 

 

ساعت نزدیک ده شب بود که جمعیت کم‌کم از محل خارج شدند. بسیاری قرار می‌گذاشتند که فردا (۱۳ دی – روز جلسه معارفه فروش انفجاری) یکدیگر را ببینند.

 

امیدوارم این گزارش به شما کمک کرده باشد که بدانید در سمینارهای ابرطلایی چه می‌گذرد و اگر مشتاق هستید در سمینارها و کارگاه‌های آتی این مجموعه شرکت کنید.

برای خواندن گزارش سمینار رازهای موفقیت در کسب‌وکار ۲۰۲۰ (و معارفه فروش انفجاری) اینجا را کلیک کنید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *